Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYE İÇİN SÖZ BİTMİŞTİR

SURİYE İÇİN SÖZ BİTMİŞTİR

Erdoğan, "Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Temmuz 2012 Pazar 11:13
SURİYE İÇİN SÖZ BİTMİŞTİR
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsmet Paşa Stadyumu'nda düzenlenen AK Parti Kocaeli 4. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, ''Suriye için artık söz bitmiştir. Bu alçakça katliamlar, bu soykırım girişimleri, bu insanlık dışı vahşet, artık gitmekte olan bir rejimin ayak seslerinden başka bir şey değildir'' dedi. 


Bütün diktatörlerin korkak, zalim olduklarını vurgulayan Erdoğan, "Bütün diktatörler, ülkelerinin düşmanlarından değil, kendi halklarından çekinirler. İşte Suriye'deki bu dikta rejimi, on yıllar boyunca, işgal altındaki toprakları için tek bir mermi atamadı. İşte Suriye'deki bu dikta rejimi, kendi hava sahasındaki, kendi toprağındaki, kendi karasularındaki silahlı askeri araçlara tek mermi sıkma cesaretini gösteremedi. Bunlar, ancak ve ancak, uluslararası sularda, silahsız uçan uçaklara saldırabilirler. Er ya da geç, bu eli kanlı zalimler gidecek ve Suriye halkı eninde sonunda bunlardan hesabını soracaktır" diye konuştu.


CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Erdoğan, ''Türkiye'nin, uluslararası sularda, silahsız bir uçağına saldırı düzenleniyor; CHP Genel Başkanı, Türkiye'nin, şehit pilotların, bu milletin yanında değil, saldırganların yanında, provokatörlerin yanında yer alıyor'' dedi.Erdoğan, ''CHP Genel Başkanı, buyursun şimdi dostu, yol arkadaşı Esed'in bu kanlı katliamını savunsun. CHP Genel Başkanı, haftalardır ana muhalefet partisinin diliyle değil, Baas partisinin diliyle konuşuyor'' ifadelerini kullandı.


Kucak açmaya devam edeceğiz
Türkiye'nin evini, barkını, toprağını, akrabalarını, kardeşlerini terk eden Suriyeliler'e kucak açmaya devam edeceğini vurgulayan Erdoğan, şu anda 40 bini aşkın Suriyelinin misafirleri olduğunu, kapılarının açık olduğunu, ne kadar gelirse almaya devam edeceklerini kaydetti. Erdoğan, ''Hama katliamının, diğer şehirlerdeki katliamın, 1982 ve sonrasında olduğu gibi unutulmasına, üzerinin örtülmesine asla izin vermeyeceğiz. Dünya kamuoyunun, küresel vicdanının dikkatini Suriye'ye yöneltmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz'' dedi.BDP'nin Diyarbakır mitingi
Erdoğan, BDP'nin Diyarbakır'da yapmak istediği miting nedeniyle yaşanan olaylar için, "'Bugün o, 'miting yapacağız' diyenler, Diyarbakır'da bütün zihniyetlerini ortaya koyuyorlar. Bunlar bu ülkede benim Kürt kardeşimin menfaatini düşünenler değil, tam aksine onların geleceğini tehlikeye atanlardır" diye konuştu.Toplu açılış

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli'deki toplu açılış törenindeki konuşmasında, Kocaeli'ye kazandırılan yatırımların toplam yatırım bedelinin 620 milyon lira olduğunu, bütün bu maliyetin, 25 ana başlıkta eserleri içerdiğini söyledi.Nikah şahidi oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nun oğlunun nikah şahitliğini yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık