Ana Sayfa Dünya SURİYE ORDUSU RAKKA'YA GİRDİ

SURİYE ORDUSU RAKKA'YA GİRDİ

SURİYE ordusunun, terör örgütü IŞİD'in başkent ilan ettiği Rakka eyalettine güney batıdan saldırarak girdiği YPG güçlerinin de kuzeyden Rakka'ya saldırılarını yoğunlaştırdığı öne sürüldü.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2016 Pazar 05:24
SURİYE ORDUSU RAKKA'YA GİRDİ
SURİYE ordusunun, terör örgütü IŞİD'in başkent ilan ettiği Rakka eyalettine güney batıdan saldırarak 40 kilometre yakınındaki Tabka kentine girdiği YPG güçlerinin de kuzeyden Rakka'ya saldırılarını yoğunlaştırdığı öne sürüldü.   Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Grubu (SOHR), Suriye ordusunun, güney batıdan Rakka'ya saldırarak stratejik öneme sahip ülkenin en büyük barajının da bulunduğu Tabka kentine girdiğini öne sürdü. Baraj Rakka eyaletine 40 kilometre yakınında ve YPG güçlerinin Mayıs ayında başlattığı saldırıda askeri hedefler arasında bulunuyor. Tabka kentinin Rakka ile Halep çevresnde IŞİD kotrolünde olan bölge arasında bağlantı noktası olduğu belirtiliyor.

Suriye İnsan Hakları İzleme Grubu Şefi Rami Abdel, Rusya hava gücü saldırılarıyla desteklenen Suriye ordusu birliklerinin 2014 yılı Ağustos ayından bu yana ilk defa Rakka eyaletine girdiğini söyledi.

Suriye Ordusunun Rakka ya saldırısının son günlerde IŞİD mevzilerine karşı girişilen üçüncü büyük saldırı olduğu belirtiliyor. Irak'ta ordu güçleri Felluce kentini geri almak üzere saldırı başlatırken, Kürtler ve Araplardan oluşan Suriye Demokratik Güçleri de Türkiye sınırının güneyindeki Menbiç kentine saldırı başlatmışlardı.

 

 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık