Ana Sayfa Dünya SURİYE'DE KAYBOLAN TÜRK GAZETECİLER YAŞIYOR

SURİYE'DE KAYBOLAN TÜRK GAZETECİLER YAŞIYOR

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım, Suriye'de kaybolan Türk gazetecilerin hayatta ve sağlıklı olduklarını kesin olarak bildiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2012 Cumartesi 20:02
SURİYE'DE KAYBOLAN TÜRK GAZETECİLER YAŞIYOR
İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye'ye belgesel çekmek için giden Gerçek Hayat dergisi Ortadoğu temsilcisi Adem Özköse ve kameraman Hamit Coşkun'un İdlip kenti yakınlarında kaybolduğunu hatırlattı.
Konuyla yakından ilgilendiklerini ifade eden Yıldırım, ''İdlip'e yakın bir bölgede gazetecilik görevlerini yaparken kaybolan Adem Özköse ve Hamit Coşkun'un hayatta olduklarını ve sağlıklı olduklarını kesin olarak biliyoruz'' dedi.
Olaya ilişkin görüşmeleri bizzat kendisinin yürüttüğünü vurgulayan Yıldırım, ''Bu süreç umduğumuzdan daha uzun sürdüğü için üzgünüz. Gazeteci arkadaşlarımızın dönüşlerini, ailelerinin sabırla beklemelerini diliyorum'' diye konuştu.
Görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Yıldırım, konunun hassasiyetinden dolayı daha fazla bilgi vermenin doğru olmayacağını belirterek, ''gerektiği takdirde ilerleyen günlerde detayları açıklayabileceğini'' sözlerine ekledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star