Ana Sayfa Türkiye SURİYELİ ASKERLER URFA'DA TEDAVİ EDİLİYOR

SURİYELİ ASKERLER URFA'DA TEDAVİ EDİLİYOR

Bomba iddia! Suriyeli esir askerler Urfa’da tedavi ediliyor

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2012 Perşembe 07:14
SURİYELİ ASKERLER URFA'DA TEDAVİ EDİLİYOR

Mustafa Kemal Erdemol imzasıyla bugün Cumhuriyet’te yayınlanan haberde Suriyeli muhaliflerin, esir aldıkları Suriye Ordusu’na mensup askerleri Şanlıurfa Devlet Hastanesi ile Akçakale’de muhaliflere ait bir sahra hastanesine getirerek tedavi ettirdikleri iddiasına yer verildi.

Haberde şu ifadeler yer verildi:

“Akçakaleli bir minibüs şoförü, muhaliflerin oluşturduğu Özgür Suriye Ordusu’na bağlı güçlerin esir aldıkları iki Suriyeli askeri Şanlıurfa’ya getirerek tedavi ettirdiğini anlattı. Güvenlik gerekçesiyle isminin açıklanmasını istemeyen minibüs şoförü, yaklaşık 3 hafta önce aracına binen Suriyeli muhaliflerin esir aldıkları iki Suriyeli askeri “kelime-i şahadet” getirdikleri gerekçesiyle hastaneye götürdüklerini kendilerine anlattığını belirtti.

Akçakale’de muhaliflerin oluşturduğu bir sahra hastanesinde de Suriye ordusuna bağlı yaralı askerlerin tedavi edildiği ileri sürüldü. Tammam el Esaad isimli Suriyeli bir doktor da muhaliflerin oluşturduğu hastanede doktorluk yaptığını, esir alınan askerlerin burada tedavi edildiğini belirtti.”

Eğer iddialar doğruysa şimdi akıllara şu sorular geliyor:

Birleşmiş Milletler’in ilgili birimlerine esir alınan Suriye Ordusu askerleriyle ilgili bilgi verildi mi?

Esir alınan askerlerin akıbeti ne olacak?

Odatv

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık