Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİ BABANIN ERDOĞAN SEVGİSİ

SURİYELİ BABANIN ERDOĞAN SEVGİSİ

Ülkelerindeki olaylardan kaçıp Türkiye'ye gelen ve Akçakale'deki çadır kente yerleştirilen 2 Suriyeli yeni doğan çocuklarına, ''Erdoğan'' ve ''Emine'' adını verdi

Giriş Tarihi: 31 Ağustos 2012 Cuma 14:29
SURİYELİ BABANIN ERDOĞAN SEVGİSİ

Ülkelerindeki olaylardan kaçıp Türkiye'ye gelen ve Akçakale'deki çadır kente yerleştirilen 2 Suriyeli, yeni doğan çocuklarına ''Erdoğan'' ve ''Emine'' adını verdi.
Halep kentinde ordu birliklerinin bombardımanından kaçarak Türkiye'ye sığınan Muhammed Mustafa'nın eşi dün bir erkek, Adnan Haşo'nun eşi ise kız çocuğu dünyaya getirdi.
Tesis yetkilileriyle görüşen Suriyeliler, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'a duydukları sevgi dolayısıyla bebeklerine ''Erdoğan'' ve ''Emine'' adını verdiklerini bildirdi.
Sığınmacıların kaldığı Süleyman Şah Çadır Kenti'ni ziyaret eden Kaymakam Eyüp Fırat, çocukları olan bu ailelerle de görüştü. Bir süre bebekleri seven Fırat, beraberinde getirdiği hediyeleri verdi.
AA muhabirinin görüştüğü Muhammed Mustafa, kendilerine kucak açan Türk halkına minnettar olduklarını belirterek, ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı çok seviyorum, o yüzden bebeğime Erdoğan adını verdim'' dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star