Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİ BEBEKLER DAHA RAHAT UYUYACAK

SURİYELİ BEBEKLER DAHA RAHAT UYUYACAK

Haliliye Belediyesi, IŞİD'in saldırıları nedeniyle Suriye'nin Halep kentine bağlı Kobani ilçesinden Suruç'a gelerek Yatılı Bölge Okulu'na yerleştirilen ailelerin bebekleri için beşik dağıttı. Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, beşikleri dağıttığı ailelerle görüşerek, "Bebekler, temin ettiğimiz beşiklerde mışıl mışıl uyuyacaklar" dedi.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2014 Çarşamba 07:46
SURİYELİ BEBEKLER DAHA RAHAT UYUYACAK

Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Başkan Yardımcısı Osman Uludağ ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Suriye'den gelerek Suruç Yatılı Bölge Okulu'na yerleştirilen Suriyeliler ile görüştü. Suriyeli aileler, görüştükleri Başkan Demirkol'a yeni doğmuş bebekleri için beşiğe ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bunun üzerine Başkan Fevzi Demirkol, ihtiyaç duyulan beşik sayısının belirlenmesinin ardından beşik getirilmesi talimatını verdi. Belediye görevlileri tarafından temin edilen beşikler, Başkan Demirkol tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Bebeklerinin beşik ihtiyacının karşılanmasının dolayı mutluluk duyduklarını ifade eden Suriyeli aileler, Başkan Fevzi Demirkol'a teşekkür etti.

Bebeklerin artık daha rahat koşullarda uyuyacağını belirten Başkan Fevzi Demirkol, şunları söyledi:

"Suriye'den gelen insanlarımızın yanına geldiğimizde, çok sayıda küçük yaşta bebek olduğu ve bu bebeklerin beşiğe ihtiyacı olduğunu belirledik. Bunun üzerine sayısını belirlediğimiz bebekler için beşik temin ettik ve dağıtımını yaptık. Bebekler artık temin ettiğimiz beşiklerde mışıl mışıl uyuyacaklar. İnşallah memleketlerine, evlerine sağlıkla kavuşacaklar."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık