Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİ ÇOCUKLAR SPORLA STRES ATTI

SURİYELİ ÇOCUKLAR SPORLA STRES ATTI

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde kalan Suriyeli çocuklar, düzenlenen spor etkinliğinde stres atıp eğlendiler.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2014 Cumartesi 11:10
SURİYELİ ÇOCUKLAR SPORLA STRES ATTI

Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde barınan 200 mülteci kız çocuğu, kadın meclisi ve çadır Kent yönetimi tarafından araçlarla Akçakale sentetik spor sahasına getirildi. Suriyeli öğretmenlerin gözetiminde öğrenciler koşu yaptı. Coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen sportif etkinlikle çocuklar doyasıya eğlendi.

Kendilerine bu fırsatı veren çadır Kent yönetimine ve kadın meclisine teşekkür eden beden eğitimi öğretmeni Rezen el Ahmet adlı bayan, "Bugün kadın meclisi ve çadır Kent yönetiminin müsaadesi ile Akçakale'ye geldik.200 yüz öğrenciyle spor alanına geldik. Bu spor etkinlik ile çocuklarımızı spora alıştırıyoruz. Spor etkinliğine katılan kızlarımıza spor elbisesi verdik. Çadır Kent yönetimini ve kadın meclisi sorumlularına teşekkür ederiz" dedi.

Spor etkinliğine katılan kız çocukları ise,"Bizlere bu fırsatı verdiği için çadır Kentyönetimine ve kadın meclisi sorumlularına teşekkür ederiz. Bu spor etkinlikle çokSevindik ve Mutlu olduk. Allah'ta onları Mutlu etsin. Ben bugün o kadar Mutluoldum ki, Türkiye'de olmama rağmen kendimi kendi ülkem olan Suriye'de hissetim kendimi. İnşallah kısa zaman içinde ülkemize Mutlu bir şekilde döneriz" dedi.

Sportif erkinliklerin ardından çocuklara meyve suyu dağıtıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star