Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİ ÇOCUKLARA MORAL VE MOTİVASYON

SURİYELİ ÇOCUKLARA MORAL VE MOTİVASYON

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde kalan Suriyeli öğrenciler, ilçe merkezindeki sentetik sahada moral ve motivasyon depoladı.

Giriş Tarihi: 13 Mart 2014 Perşembe 13:21
SURİYELİ ÇOCUKLARA MORAL VE MOTİVASYON

Ülkelerinde çıkan iç karışıklıktan dolayı Türkiye'ye sığınan ve AkçakaleSüleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde barınan 200 mülteci çocuk,Akçakale Sentetik Spor Sahası'na yaptıkları sportif etkinliklerle stres attı.

Suriyeli öğretmenlerin gözetiminde öğrencilere koşu yapan Suriyeli öğrenciler, ardından açma germe hareketleri yaptı. Sportif hareketlerin ardından öğrenciler halka oluşturarak mahalli oyunlar oynayarak stres attı. Coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen sportif etkinlikler, öğrencilere moral verdi.

Kendilerine bu fırsatı veren çadır Kent yönetimine ve Kadın Meclisi'ne teşekkür eden Sınıf Öğretmenlerini Fatma el Hamud, "Bugün Kadın Meclisi ve çadır Kent yönetiminin müsaadesi ile Akçakale'ye geldik. 200 yüz öğrenciyle spor alanına getirdik. Bu spor etkinliği ile çocuklarımızı mutlu ettik. Spor etkinliğine katılan kız ve erkek öğrencilerimiz doyasıya eğlendi. Çadır Kent yönetimini ve kadın meclisi sorumlularına teşekkür ederiz" dedi.

Spor etkinliğine katılan bir kız çocuğu ise şunları söyledi:

"Bizlere bu fırsatı verdiği için çadır Kent yönetimine ve Kadın Meclisi sorumlularına teşekkür ederiz. Bu spor etkinlikle çok Sevindik ve mutlu olduk. Allah da onları mutlu etsin."

Sportif erkinliklerin bitmesinin ardından çocuklar daha sonra araçlara bindirilerek çadır kentte geri götürüldü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star