Ana Sayfa Güncel SURİYELİ ÇOCUKLARDAN ANLAMLI DAVRANIŞ

SURİYELİ ÇOCUKLARDAN ANLAMLI DAVRANIŞ

İman, Eman, Dücane kardeşler Suriye’de savaşta mağdur olan insanların durumuna sesiz kalmayan Suriyeli minikler, Suriye’ye yapılan çalışmalara destek olmak amacıyla kumbaralarında biriktirdikleri paraları İHH’ya bağışladılar.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2016 Çarşamba 11:27
SURİYELİ ÇOCUKLARDAN ANLAMLI DAVRANIŞ

Ülkelerindeki savaşta mağdur olan insanların durumuna sesiz kalmayan Suriyeli minikler, Suriye’ye yapılan çalışmalara destek olmak amacıyla kumbaralarında biriktirdikleri paraları İHH’ya bağışladılar.

İman, Eman, Dücane kardeşler Suriye’de savaşın başlamasıyla beraber ailesiyle 4 yıl önce Türkiye’ye gelmek zorunda kalmışlar. Türkiye’nin Şanlıurfa İli Süleymaiye mahallesinde vatan özlemiyle yaşayan İman, Eman, Dücane, kendileri gibi savaş mağdurlarının durumuna sesiz kalmayarak her gün topladıkları paraları İHH’nın Suriye çalışmalarına destek olmak amacıyla İHH’ya bağışladılar. Topladıkları 51.5 TL’yi İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilciliğine getiren Suriyeli minik kardeşler Suriye’ye yaptıkları çalışmalardan dolayı İHH’ya teşekkür edip paraları İHH Ş.Urfa Temsilcisi Behçet Atila’ya teslim ettiler.

Suriyeli miniklere gösterdikleri takdire şayan davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür eden İHH İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila,  “İman, Emman ve Dücane kardeşlerin İHH’nın Suriye ile ilgili çalışmaları bildiklerini ve bu çalışmaya katkı sağlamak amacıyla bizden kumbara talep edip onunla topladıkları paraları derneğimize getirip Suriye çalışmaları için bağışladılar. Kendilerine bu örnek davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. İnşallah ülkelerindeki savaş biran önce sona erer ve en kısa zamanda vatanlarına kavuşurlar”  dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star