Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİ DOKTORLAR ŞANLIURFA’DA 3 KATLI EVİ HASTANEYE ÇEVİRDİ

SURİYELİ DOKTORLAR ŞANLIURFA’DA 3 KATLI EVİ HASTANEYE ÇEVİRDİ

Ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan ve Şanlıurfa'ya yerleşen Suriyeli 18 doktor, kiraladıkları 3 katlı bir evi hastaneye dönüştürdü. Suriyeli doktorlar, binada hem yaralanan, hem de hasta olan Suriyeli'lere ücretsiz hizmet veriyor.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2013 Perşembe 20:42
SURİYELİ DOKTORLAR ŞANLIURFA’DA 3 KATLI EVİ HASTANEYE ÇEVİRDİ

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen 18 doktor, Kuveyt'te bulunan bir derneğin yardımıyla savaşta yaralanan ya da hastalanan Suriyeliler'e hizmet vermek için Eyyübiye Mahallesi'nde kiraladıkları 3 katlı bir evi hastaneye dönüştürdü. Gönüllü olarak hizmet veren Suriyeli doktorlar, ihtiyaç duyulan cihazlarla donattıkları hastaneye gelen hastaları muayene edip, ilaçlarını vererek kaldıkları eve ya da kamplara yolluyor.

GÜNDE 250 HASTAYA BAKIYORLAR

'Kuveyt Hastalarla Yardımlaşma Derneği Fonu' adı altında hizmet veren hastanede günlük 250 Suriyeli'yi muayene ve tedavi ettiklerini söyleyen Doktor Jalal Albuttı şunları söyledi:

"Suriye’deki savaştan canını kurtaran vatandaşlarımıza hizmet vermek için Şanlıurfa’da bir hastane açmaya karar verdik. 3 katlı bir evi Kuveyt'teki bir derneğin sağladığı fon ile hastaneye dönüştürdük. Şu an hastanemizde cildiye, dahiliye, göz, kadın doğum, çocuk, kulak burun boğaz ile diş servisimiz bulunuyor. Servislerimizde savaştan kaçan Suriyeli'leri tedavi ediyoruz. Buraya çoğunlukla hasta kadın ve çocuklar ile savaşta yaralananlar geliyor. Burada hem hastalarımızın muayene ve tedavisini, hem de ilaçlarını ücretsiz olarak vererek sağlıklarına kavuşturmaya çalışıyoruz."

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star