Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİ KÜRTLERDEN İHH'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

SURİYELİ KÜRTLERDEN İHH'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Yakın akrabalarıyla beraber Rakka ve Kobani’den hicret eden Suriyeli kürt aileler, gerek Suriye içinde ve gerekse de Ş.Urfa’da kaldıkları evlerde ve yerlerde kendine yardım eli uzatan İHH’ya teşekkür ettiler.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2014 Salı 20:50
SURİYELİ KÜRTLERDEN İHH'YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Ş.Urfa İHH İnsani Yardım Derneği başkanı Behçet Atila ile kürtçe konuşup teşekkürlerini iletirken kürtçe şunları söyledi; “İHH gerek Suriye içinde ve gerekse de Suriye dışında yaşayan Suriyelilere çok büyük yardımlar yaptı. Hatta Ürdün ve Lübnan’daki Suriyelilere de yardım dağıttığınızı da duyduk. Suriye’de İHH ismini duymayan bilmeyen belki de yoktur. Çünkü mutlaka herkes bir şekilde iHH yardımlarından istifade etmiştir. Ve en önemlisi de bu yardımları dağıtırken kesinlikle kişilerin ırkına ve diline bakmaksızın yardım yapıyorlar. İHH’nın Suriye’de kürtlerin yaşadığı Kobani, Rasılayn, Haseki, Qamışlo ve diğer bölgelerde kürtlere yardım dağıttıklarına defalarca şahit olduk. Türkiye tarafına gelen Suriyeli kürt aileler de yardımlarınızdan gayet memnunlar. Kobani’den Suruç ilçesine gelen kürlere daha 3-4 gün önce yardım dağıttınız.  Sizlere teşekkür etmeyi bir borç bildim ve bu münasebetle şu anda buradayım. Sizlere çok teşekkür ederiz. Allah sizden razı olsun. Elhamdulillah sizin getirdiğiniz yardımlar bol olduğu için bazen yeni gelen Suriyeli kardeşlerimize de dağıtıyoruz. Allah bu vakfı korusun be çalışmalarını bereketlendirsin.

Ş.Urfa İHH Başkanı Behçet Atila da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve “yaptığımız yardım çalışmaları bir lutuf değil insan ve müslüman olmamızın gereğidir. Siz muhacir kardeşlerimize yardım etmek vaciptir. Allah(cc)  imkan verirse sizlere daha çok yardımcı olacağız” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star