Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİLER, AKRABALARI İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDI

SURİYELİLER, AKRABALARI İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDI

Şanlıurfa’da bir grup Suriyeli, Topçu meydanında bir araya gelerek Suriye’de ölen vatandaşları için gıyabi cenaze namazı kılıp basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 6 Aralık 2014 Cumartesi 07:26
SURİYELİLER, AKRABALARI İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KILDI

 İç Savaşın 4.yılına girdiği Suriye’de savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınan Suriyeliler ölen akraba ve vatandaşları için gıyabi cenaze namazı kıldı. Topçu meydanında bir araya gelen onlarca Suriyeli burada ilk olarak Suriye’de yaşanan iç savaşın biran önce bitmesini isteyerek sloganlar attılar.

 Ellerinde taşıdıkları pankart ve dövizler de ise savaşa hayır barışa evet yazıldı. Okunan dua ve kılınan gıyabi cenaze namazının ardından konuşan Suriyeliler 4 yıldır devam eden iç savaşın sona ermesini istediler.

 Özellikle DAİŞ çetelerinin bitirilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını isteyen Suriyeliler Türkiye’de teşekkür ederek şimdiye kadar göstermiş oldukları ev sahipliğinden ötürü minnettar olduklarını söylediler.

 

YORUMLAR
  • yorum2014-12-08 12:52:1163 RIHA

    tabi tabi göz yumalım bakalım nereye kadar sessiz kalın az kaldı biz urfadan atmalarına saçma sapan koruma teşviklerinizle kendi memleketinizden ayırın suriyelileri bakalım nereye kadar

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık