Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİLER ARTIK TEDİRĞİNLİĞE NEDEN OLUYOR

SURİYELİLER ARTIK TEDİRĞİNLİĞE NEDEN OLUYOR

Suriye’deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınmaya gelen Suriyeli bazı gruplar kent genelinde huzursuzluk ve endişeye neden oluyor.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2014 Pazar 10:53
SURİYELİLER ARTIK TEDİRĞİNLİĞE NEDEN OLUYOR

  Yaklaşık 4 yıldır devam eden Orta doğudaki sıcak gelişmelerin yanı sıra Suriye’de iç savaş halen sürüyor. İlk olarak Esed askerleri ve ÖSO diye adlandırılan Özgür Suriye Ordusu arasındaki çatışmalar Türkiye sınırına dayanmış ve buradaki iç savaş’ta kaçan Suriyeliler Şanlıurfa’ya ağırlıklı olarak sığınmasına izin verilmişti.

 Yine bu iç savaştan kaçarak Şanlıurfa’ya sığınmak amaçlı geldikleri huzurlu ilde birçok olumsuz davranışlara neden olan Suriyeli gruplar Emniyet Güçleri tarafından bu olumsuzlukların önüne geçilmişti.

 Yine bu olumsuzluklar içerisinde yüz kızartıcı olarak bilinen ve Ülkelerinde olsa İdam cezası bile alınan Fuhuş’u Şanlıurfa’ya getiren Suriyeli bazı gruplar şimdilerde ise Şanlıurfa’nın değişik bölgelerinde bazı işyerlerinde denetime çıkması ortaya çıkmıştı.

 Bu gelişmeler ve bu olumsuzluklar Şanlıurfa halkını tedirginleştirirken Şanlıurfa Polisi de alarm durumuna geçti.

 Geçtiğimiz günlerde Huzur operasyonu adı altında yürütülen Çalışmalarda Urfa Polisi birçok Suriyeli grupların işlettiği ve kazanç elde etmek için fuhuş pazarlığı içerisindeki iş yerlerinde denetim ve operasyonlar gerçekleştirmişti.

 Birçok kadının bu gibi bar ve diskolarda fuhuş yapılmasının gün yüzüne çıkmasıyla kentte vatandaşlar huzursuz bir ortama konulmaya başlandı.

 İşte bir örnek Kentin en işlek caddesi ve meydanı olan Topçu Meydanı. Görüntülerde de izleyeceğiniz gibi bir grup Suriyeli bazı alanlarda gruplaşarak bekleme yapıyor ve Şanlıurfa Emniyet müdürlüğü ekipleri de hemen meydana yakın alanda konuşlanıyor.

 Burada gruplaşmaya giden Suriyeliler Türk halkını yani Şanlıurfalıları acaba burada ne yapacak bu Suriyeliler dedirttirirken bu olumsuzluğu yaşatan Suriyelilerin neden sınır dışı edilmediği ise merak konusu olmaya halen neden oluyor.

  Yine bu olumsuzlukların ardı arkası kesilmez iken Suriyeli bazı aileler ise çocuklarını sokaklarda dilencilik ve mendil sattırarak vatandaşların duygularıyla oynuyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık