Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYELİLER İÇİN ŞANLIURFA'DA 2'NCİ KAMP KURULUYOR

SURİYELİLER İÇİN ŞANLIURFA'DA 2'NCİ KAMP KURULUYOR

SURİYE'DE yaşanan iç karışıklığın ardından sınırı geçerek Türkiye'ye gelenler için Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde 20 bin kişilik kamp kurulmasının ardından, Akçakale İlçesi'nde de yeni bir kamp kurulacağı bildirildi.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2012 Salı 07:31
SURİYELİLER İÇİN ŞANLIURFA'DA 2'NCİ KAMP KURULUYOR
Geçen Mart ayında, Suriye'deki iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli'ler için Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesindeki TİGEM arazisinde 20 bin kişilik çadırkent kuruldu. 20 bin kişinin barınmasına yönelik yapılan çadırkente, sınırı geçerek Türkiye'ye sığınan yaklaşık 10 bin kişi yerleştirildi. Halen Hatay sınırından Türkiye'ye giriş yapan Suriyeli'ler, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Ceylanpınar'da bulunan Telhamut Çadırkent'ine gönderiliyor.


SINIRA 2'NCİ KAMP

Suriye'deki iç karışıklığın sürmesi ve ülkelerinden kaçarak Türkiye'ye sığınanların sürecek olduğunun belirlenmesi üzerine Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından Şanlıurfa'ya yeni bir kamp kurulması için çalışmalara başlandı. Bu karar sonrası yapılan araştırmada, yeni kampın Ceylanpınar gibi Suriye sınırında bulunan Akçakale İlçesinde yapılması kararlaştırıldı. Çadırkentin, Akçakale'de bulunan Vali Ziyaeddin Akbulut Fidanlığı yakınlarındaki boş alana kurulması planlandı. Kamp alanında iş makineleri ile zemin düzeltme çalışmalarına da başlandı. Suriye ile en uzun sınır hattına sahip olan Şanlıurfa'da kurulacak ikinci kampın niteliği, özellikleri ve kaç kişinin barınmasının planlandığına yönelik bilgiler gizli tutuluyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık