Ana Sayfa Urfa Haberleri Suriyeliler'in Şanlıurfa'da Yemek İzdihamı

Suriyeliler'in Şanlıurfa'da Yemek İzdihamı

ŞANLIURFA'nın Ceylanpınar İlçesi'nde, bir hayırsever tarafından dağıtılan iftar yemeğinden almak isteyen Suriyeliler izdihama yol açtı.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2013 Cuma 06:10
Suriyeliler'in Şanlıurfa'da Yemek İzdihamı

Yemek almak için acele edince izdihama neden olan Suriyeliler, kavgaya dönüşen tartışmaları sırasında yanlarında getirdikleri plastik kaplarla birbirlerine vurdu.

Adının açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, İstasyon Mahallesi'nde bulunan aşevinde; iç karışıklığının devam ettiği Suriye'nin Rasulayn ilçesinden kaçarak Ceylanpınar'a gelen ve burada yaşamlarını sürdüren Suriyeliler'e iftar yemeği dağıtma kararı aldı. 200 kişilik yemek dağıtımını duyan çoğunluğu çocuk onlarca Suriyeli, aşevi önünde kuyruk oluşturdu. Dağıtımın başlamasıyla birlikte kapıya yönelen Suriyeliler, biran önce yemek almak isteyince izdiham yaşandı. Bazı çocukların ezilme tehlikesi geçirdiği ve görevlilerin engelleyemediği izdihamın ardından bazı Suriyeliler ise yemek almak için yanlarında getirdikleri plastik kaplarla birbirine vurdu. Görevlilerin güçlükle engel olduğu arbedenin ardından dağıtılan yemeklerden alan Suriyeliler, kaldıkları evlere döndü.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık