Ana Sayfa Urfa Haberleri Suriyelilerle İlk İftar

Suriyelilerle İlk İftar

Hatay Valisi M.Celalettin Lekesiz, Ramazan ayının ilk iftarını, insani gerekçelerle Hatay'da geçici olarak misafir edilen Suriyelilerle birlikte yaptı.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2011 Çarşamba 02:45
Suriyelilerle İlk İftar
Altınözü İlçesi'nde bulunan çadırkente verilen iftar yemeğine, Altınözü Kaymakamı Ali Arslantaş, Vali Yardımcısı Orhan Mardinli, Altınözü Belediye Başkanı M.Cavit Alkan, İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, İl Sağlık Müdürü Bayram Kerkez, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mevlüt Aydın, Kızılay temsilcisi ile Suriyeli misafirler katıldı. Suriyelilerin çocuklarından oluşan folklor ekibinin gösterileri ile karşılanan Vali Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, Suriyelileri selamlayarak Ramazan aylarını kutladı. Daha sonra çadırları ziyaret eden Vali Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, yeni doğan iki bebeğin ailelerine hayırlı olsun dileğinde bulunarak hediyeler verdi. Çadırkent Toplantı Salonu'nda Suriyeli misafirlerin temsilcileri ile bir araya gelen Vali Lekesiz, Kaymakam, Vali Yardımcısı, Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Sağlık Müdürü, Milli Eğitim Müdürü, İl Müftüsü, Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Kızılay temsilcisi ile birlikte Suriyeli misafirlerle iftar yemeği için bir araya geldiklerini ifade ederek, 'Ramazan ayının ilk gününde sizlerle bir arada olmaktan ve buradaki havayı birlikte teneffüs etmekten memnuniyet duyuyoruz.'dedi. Vali Lekesiz, 'Ramazan ayınızı tebrik ederim. Sağlık, huzur içerisinde bayram gününe de erişmenizi dilerim. Ramazanda ailenizden, yurdunuzdan, evinizden uzakta zor günler geçiriyorsunuz.
Çadırkentlerde yaşamın zor olduğunu biliyorum. Ancak sizler de biliyorsunuz ki, sizleri burada evinizdeymiş gibi hissettirebilmek için tüm çalışma arkadaşlarımız bir seferberlik anlayışı içerisinde koşuşturuyorlar. Onların hepsine de ayrı ayrı teşekkür ederim. Sizlere de onların işlerini yapmalarında gösterdiğiniz anlayış ve kolaylık için teşekkür ediyorum. Ramazan ayı içinde sizlere Müftülüğümüz güzel bir Ramazan programı düzenledi. Arkadaşlarımızla beraber Ramazan ayının ilk iftarında hem sizlerle beraber olabilmek hem de varsa sorunlarınızı ve taleplerinizi dinlemek için buradayız. Dileğimiz en kısa zamanda memleketinizde huzur ortamının oluşması ve sizin de yuvanıza, yurdunuza dönmenizdir.'diye konuştu. Suriyeli misafirlerin sorunlarının ve taleplerinin dinlenmesinin ardından iftar yemeğine geçildi.(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık