Ana Sayfa Urfa Haberleri SURİYE’YE 2 TIR İNSANİ YARDIM

SURİYE’YE 2 TIR İNSANİ YARDIM

Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu tarafından hazırlanan 2 Tır yardım malzemesi daha Suriye’ye gönderildi.

Giriş Tarihi: 10 Kasım 2015 Salı 16:25
SURİYE’YE 2 TIR İNSANİ YARDIM

Suriye'de iç savaşın başladığı günden itibaren giyim, yiyecek, içecek gibi temel ihtiyaç maddelerini toplayarak sınır ötesine gönderen İnsani Yardım Platformu, bu kez 2 Tır suyu Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine yolladı. Şanlıurfa İtfaiye Müdürlüğü alanında yapılan uğurlama törenine, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve sivil toplum kuruluşları yönetici ve üyeleri katıldı.
Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, “Biliyorsunuz 5 yıldan beridir mazlum Suriyeli kardeşlerimize insani yardım platformu olarak gerek sınır ötesine gerekse sınır içerisindeki misafirlerimize yardım ediyoruz. Bu yardım çalışmalarımızı yaparken gerçekten devletimizle, milletimizle tek yürek olup adeta seferberlik başlarcasına bir yardım çalışması yapıyoruz. Bugüne kadar sınır ötesine 220-221 Tırımızı göndermiş oluyoruz. Yine bunun yanında özellikle Şanlıurfa merkez ve ilçelerde 450 bine yakın mazlum Suriyeli kardeşimize de 850 Tır’a yakın yardım ulaştırdık. Bu kardeşlerimiz zulümden, katliamdan kaçıp bize sığındılar bize düşende tarih boyunca nasıl ki millet olarak tüm mazlumların yanında yer aldık. Bugün de bu insanlara sevgimizle, merhametimizle kucakladık, evimizi ekmeğimizi paylaştık paylaşmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, “Yaşam devam ediyor. Yanı başımızda da iç savaş devam ediyor. İnsanların yardıma ihtiyacı var. Buraya yardımda bulunacak tüm kamu kurum ve kuruluşlara, belediyelere şu şekilde seslenmek istiyorum. Elinizden geleni yapın. Bu bir insanlık görevidir. Bizler bir insanlık göreviyle karşı karşıyayız. Şanlıurfa ilimiz olarak bugüne kadar yardımlar noktasında tüm kurumlar, tüm vatandaşımız el birliğiyle elinden geleni yaptı. Özellikle Şanlıurfa Sivil İnsani Yardım Platformu, insanların acısını duyarak ve kalbini bir bağlantı duyarak ulaşmaya çalıştı. Bugün yine Şanlıurfa’dan sınır ötesine 2 TIR insani yardım malzemesi gönderilecek. Emeği geçen tüm arkadaşları tebrik ediyor ve kutluyorum” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star