Ana Sayfa Urfa Haberleri Suruç Belediyesi'ne baskında 10 gözaltı (resim)(video)

Suruç Belediyesi'ne baskında 10 gözaltı (resim)(video)

Suruç Belediyesi'ne polis tarafından düzenlene baskın sona erdi. Baskın sonrası belediye bilgisayarlarının hard disklerini kopyalayan ve çok sayıda evraka el koyan polis, 10 kişiyi gözaltına aldı

Giriş Tarihi: 29 Eylül 2011 Perşembe 06:59
Suruç Belediyesi'ne baskında 10 gözaltı (resim)(video)
Suruç Belediyesi'ne polis tarafından düzenlene baskın sona erdi. Baskın sonrası belediye bilgisayarlarının hard disklerini kopyalayan ve çok sayıda evraka el koyan polis, 10 kişiyi gözaltına aldı. 

Belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, Eğitim Sen, SES, İHD yöneticilerinin evlerine yapılan baskınlardan sonra bu kez de Suruç Belediyesi'ne baskın düzenlendi. Sabah saatlerinde "İhaleye fesat karıştırmak" iddiasıyla yapılan baskında belediye binasında yapılan aramalar sona erdi. Aramalar sonucunda belediyedeki bilgisayarların hard disklerini kopyalayan polis çok sayıda evraka da el koydu. 

Belediye ile birlikte çok sayıda eve de baskın düzenleyen polis aralarında belediye başkanvekili, yardımcısı ve müdürlerinin de bulunduğu 10 kişiyi gözaltına aldı. Baskınlar sonucu Suruç Belediye Başkanvekili Mehmet Özkan, Barış Temizlik Limited Şirketi sorumlusu Muhittin Yener, Belediye Yazı İşleri Müdürü Ali Yavuz, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Yıldız, Fen İşleri Müdürlüğü'nde çalışan mühendis Reşit Aslan, İlhan Kızmak, Yüksel Tekinalp, Muhasebe Müdürü Ahmet Vural yardımcısı Mehmet Yavuz ve ismi netleştirilemeyen bir kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 10 kişi Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
video linki

http://www.haberler.com/sanliurfaekbdp-li-suruc-belediyesi-ne-operasyon-3025657-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık