Ana Sayfa Urfa Haberleri SURUÇ BELEDIYESINE TEPKI

SURUÇ BELEDIYESINE TEPKI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Suruç Belediyesinin hizmet alanı içerisindeki yerlerle ilgili bildiri dağıtmasına tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 09:09
SURUÇ BELEDIYESINE TEPKI

Suruç Belediyesinin; yıllardır kendi hizmet alanı içerisinde bulunan su, kanalizasyon, mezarlık, itfaiye hal pazarı gibi hizmetlerin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait olduğunu belirten bildiriler dağıtması Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından tepkiyle karşılandı.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

 

Dağıtılan bildirilere dikkat çekilen açıklamada, “Suruç’ta 15 yıldır belediye yönetimini elinde bulunduranlar, daha ilk günden itibaren su, kanalizasyon, mezarlık, itfaiye hal pazarı gibi hizmetler Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğinden dolayı bu hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi uhdesinde olduğuna dair bildiriler dağıtmaktadır” ifadelerine yer verildi.

 

Açıklamada; Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ilk oturumunda 9 Nisan 2014 tarih ve 16 nolu kararında teşkilatlanma çalışmaları tamamlanana kadar bir kısım hizmetlerin ilçe belediyeleri tarafından geçici olarak Eylül ayına kadar yürütülmesi kararlaştırıldığı belirtilerek Suruç Belediyesinin kendi görevleri uhdesinde olan hizmetlerin sorumluluğunu dağıttıkları bildirilerle büyükşehir belediyesine atmaya çalıştıkları ifade edildi.

 

Açıklamanın sonunda,  ilçe koordinatörlüğü Hizmet Binası olarak kullanılması planlanan Kültür Merkezi Suruç Belediyesi tarafından henüz boşaltılmadığı ifade edilerek, bu binanın boşaltılması durumunda gerekli hizmetlerin verileceğine dikkat çekildi.(Osman Gülebak-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

DSİ'nin sulama kanalında erkek cesedi bulundu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık