Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri SURUÇ DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI

SURUÇ DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI

Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan Sulhan, Suruç Devlet Hastanesi'ni ziyaret ederek, yenilenen acil servisin 1 Ocak 2014 tarihinde hizmete açılacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2013 Perşembe 11:31
SURUÇ DEVLET HASTANESİ ACİL SERVİSİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Turhan SulhanŞanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Devlet Hastanesi'nde poliklinikler ile yatan hasta servislerini gezip, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Dr. Sulhan, hastane yönetiminden hastaneyle ilgili bilgi aldı.

Dr. Sulhan, burada yaptığı açıklamada, Suruç Devlet Hastanesi'nde verilen sağlık hizmetlerinin daha üst seviyelere çıkarılması konusunda gerekli çalışmanın yapılacağını ifade etti. Dr. Sulhan, "Sağlık Bakanlığı'nın acil eylem planlamasında hastanelerde acil ve yoğun bakım ünitelerinin iyileştirilmesi çerçevesinde, Suruç Devlet Hastanesi'nde yetersiz olan acil servisin ihalesi 25 Eylül 2013 tarihinde gerçekleştirmiştir. Yeni revize edilen acil servis alanı içerisinde yatak sayısı 3 iken, 11 yatak sayısı ile yenilenmiştir. 3 müşahede yatağı, 1 resüsitasyon odası, doktor ve hemşire odası, acil ilaç deposu, triaj alanı, enjeksiyon odası, güvenlik ve polis odası, pansuman odası, geniş ve ferah bir acil giriş salonu, ultrason ve radyolojik görüntüleme birimleri ile acil servisi 01 Ocak 2014 tarihinde hizmete açmayı planlamaktayız" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık