Ana Sayfa Urfa Haberleri SURUÇ DEVLET HASTANESİNE TOMOGRAFİ CİHAZI ALINDI

SURUÇ DEVLET HASTANESİNE TOMOGRAFİ CİHAZI ALINDI

Sağlık alanında önemli gelişmelere imza atmaya devam eden Suruç Devlet Hastanesi, teknolojinin en yeni ürünü olan bilgisayarlı tomografi cihazını hastaların hizmetine sunmaya hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 11:26
SURUÇ DEVLET HASTANESİNE TOMOGRAFİ CİHAZI ALINDI

Suruç  Devlet Hastanesine kazandırılan tomografi cihazının ilçeye getirildiğini belirten Suruç Devlet Hastanesi Başhekim Dr. Adem Delice ‘’Amacımız hastanemizi tam donanımlı hale getirmektir. Tomografi cihazı sayesinde hastalıklar erken teşhis edilecek, hastalar artık ‘Tomografi’ için şehir dışına sevk edilmeyecektir” dedi.

Başhekim Dr. Adem Delice yaptığı açıklamada; “Suruç Devlet Hastanesi’nde hizmete kazandırılan son teknoloji ürünü tomografi cihazının bulunduğu alanda Radyasyon ölçüm, kontrollerin ardından İnşallah bir ay gibi kısa süre içerisinde ilçemizde tomografi çekimlerine başlayacağız.” Delice; “Suruç  acil vakalarda çok yoğun bir konumda.  Bazen çok ciddi hastalar geliyor. Onlara en iyi hizmeti vermek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tomografi cihazıyla birlikte hastaların tahlillerini yapacağız ve başka illere sevkleri önleyeceğiz. Cihaz, başta trafik kazaları, travmalar, felç, beyin kanaması,  akciğer embolisi, damar tıkanıklığı ve kanserin erken teşhisi gibi birçok konuda bize geniş olanak sağlayacak” dedi.  Başhekim Delice sözlerine şöyle devam etti;  İlçemizde Özellikle trafik kazalarında tomografi hayati önem taşıyor, bu güne kadar hafif trafik kazalarında bile yaralıyı Şanlıurfa’ya sevk etmek zorunda kalıyorduk. Tomografi cihazının hizmete açılmasıyla birlikte hastalara büyük oranla Suruç Devlet Hastanesinde müdahale edeceğiz”dedi.

Öte yandan Suruç Devlet Hastanesi Ameliyathanesine yeni alınan otoklav cihazının alınması ile birlikte, ameliyatlarda kullanılan malzemeler daha steril hale getirildi. Ameliyat malzemelerinin basınçlı buhar ile sterilizasyonunu sağladığı yeni otoklav cihazı iki ay önce alınarak devreye girmişti.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star