Ana Sayfa Urfa Haberleri Suruç Emniyeti, Liseli Öğrencileri Gaziantep-Galatasaray Maçına Götürdü

Suruç Emniyeti, Liseli Öğrencileri Gaziantep-Galatasaray Maçına Götürdü

Şanlıurfa Suruç Emniyet Müdürlüğü, 150 liseli öğrenciyi Gaziantepspor-Galatasaray maçına götürdü. 'Maç 90 Dakika, Kardeşlik Bir Ömür'

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2012 Pazar 18:54
Suruç Emniyeti, Liseli Öğrencileri Gaziantep-Galatasaray Maçına Götürdü
Şanlıurfa Suruç Emniyet Müdürlüğü, 150 liseli öğrenciyi Gaziantepspor-Galatasaray maçına götürdü. 'Maç 90 Dakika, Kardeşlik Bir Ömür' sloganıyla yola çıkan Suruç Emniyet Müdürlüğü, Suruç'ta 11 liseden davet ettikleri yaklaşık 150 çocuğu, ailelerinin de muvafakatini alarak,Gaziantep'te Kamil Ocak Stadı'nda oynanan Gaziantepspor-Galatasaray maçına götürdü.

Şanlıurfa Suruç Emniyet Müdürlüğü'nün, 'Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri' çerçevesinde maça götürülen liseli öğrenciler, maç öncesi Gaziantep polisevinde misafir edilerek, burada kendilerine yemek ikram edildi.

Gaziantep Polisevi'nde düzenlenen yemeğin ardından öğrenciler, Gaziantep hayvanat bahçesine götürülerek burada bulunan çeşitli hayvanlar hakkında bilgi verildi. Gaziantep Polisevi'nde öğrencilerle beraber yemek yiyen ve öğrencilerin çeşitli sıkıntılarını dinleyen Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Şen, öğrencilere, polis mesleğini sevdirebilmek, gençlik ve emniyet teşkilatı arasında birlik ve dayanışmayı geliştirmek amacıyla, böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirtti.

Şen, "Maddi imkansızlıklar içerisinde yaşayan çocukların, sosyal ve kültürel etkinliklere ve sportif faaliyetlere katılımının sağlanması, böylelikle çocuklarımızın suçtan korunmaları, suça karışanların rehabilitasyonu ve ıslahı, yeniden suç işlemelerinin önüne geçilmesi ve topluma kazandırılmaları amaçlanmaktadır." dedi.

Bundan sonra da bu ve buna benzer projeleri Suruç Emniyeti olarak hayata geçireceklerini söyleyen Şen, "Milli sermayemiz olarak gördüğümüz çocuklarımızın sinema, tiyatro, müzik ve spor etkinliklerine, il içi ve dışı gezilere götürülmesi planlanmaktadır." diye konuştu.

Maç esnasında çeşitli tezahüratlar yaparak, heyecanlı olduğu gözlemlenen öğrenciler, maç ardından, Suruç Emniyeti tarafından polis servis araçlarıyla evlerine bırakıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star