Ana Sayfa Urfa Haberleri SURUÇ PROJESİ MAĞDUR ETTİ

SURUÇ PROJESİ MAĞDUR ETTİ

DSİ yetkililerine kaç defa müracaat etmesine rağmen mağduriyetinin giderilmediğini belirten Öncel, bana kendi imkânlarımla kanal yapmamı söylediler.

Giriş Tarihi: 11 Mayıs 2016 Çarşamba 12:24
SURUÇ PROJESİ MAĞDUR ETTİ

Geçen senede bu tarlamı ekemedim bu senede tarlamı ekemedim. Devlet yetkililerinden yârdim bekliyorum dedi.

Akçakale'ye bağlı Çakırlar köyünde Suruç sol sahil projesinde çiftçilerin yaptığı vahşi sulama sonucu tahliye kanalından taşan su nedeniyle tarlasını su bastı.

10-15 tarlanın suyunun kendi tarlasında biriktiğini belirten Öncel, tahliye olmadığı için sular benim tarlamda birikiyor. Tarlamı geçen yılda ekin ekemedim, bu yılda ekemiyorum. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Sulama borusu patlamış 1 haftadır gelip onaran kimse yok. Rica ederek onarmaya çalıştırıyoruz. Bu konuda ekipler yetersiz kalıyor.

Öncel devam eden açıklamasında bitişik komşum dereyide kapatmıştır, kendi tarlasına su birikmemesi için açmasını söylüyorum açınca benim tarlamda senin gibi sular altında kalacağını söylüyor, burda dsi yetkililerine sesleniyorum, ya gelin tahliye kanalını açın ya gelin şu dereyi açın, bu proje benim için dert projesi oldu, illa kan akmasımı lazım, birbirimizi kırmamımız mı lazım devlet yetkililerinden buna bir çare bulmasını istiyorum dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star