Ana Sayfa Urfa Haberleri Suruç’a Halkbank

Suruç’a Halkbank

- Devlet Bakanı Faruk Çelik’in girişimleri sonucu, Halkbank’ın 476. şubesi Suruç ilçesinde açıldı.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2011 Salı 08:27
Suruç’a Halkbank
     Devlet Bakanı Faruk Çelik’in Suruç’ta yaptığı sorunları belirleme toplantısında Esnaf Odaları Başkanının isteği doğrultusunda salonda iken hemen telefonla ilgilileri arayıp Suruç ilçesine Halkbank şubesi açılmasını söylemesi üzerine ilçeye gelen Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın, açılan Halkbank şubesini Bakan Çelik’e tanıttı ve hizmete başlayan Suruç Şubesiyle birlikte toplam şube sayılarının 746'ya ulaşacağını söyledi.

     Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 2000'li yıllarda kapanan Halkbank şubesi, Devlet Bakanı Faruk Çelik’in girişimleri sonucu tekrar açıldı.

     Cumhuriyet Mahallesi Dr. Bozan Erdem Caddesinde açılan şubede düzenlenen tanıtım kokteyline, Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, Halkbank Genel Müdürü Aydın, AK Parti Suruç ilçe Başkanı İzzettin Aslan ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

     Devlet Bakanı Çelik, gezdiği Halkbank Şubesinde törene katılan vatandaşlara hitab ederek, Suruç'ta, Halkbank şubesinin açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

     Bakan Çelik, “Suruç'ta çalışmalarımızı yürütürken bu esnada bu kokteyle katılmayı da uygun buldum. Sayın Genel Müdürümüz Ankara'dan teşrif etmişler. Halkbank şubesinin faaliyete geçmesiyle ilgili bu töreni de şereflendirmişlerdir. Ben de kendilerine artık bir Şanlıurfalı olarak hoş geldiniz diyorum. Banka inşaallah Suruç ilçemiz ve vatandaşlarımız için hayırlı olur” dedi.

     Halkbank Genel Müdürü Hüseyin Aydın da, 2000'li yılların başında yaşanan ekonomik kriz nedeniyle kapatmak zorunda kaldıkları şubenin yeniden hizmete başlayacağını söyledi.

     Suruç halkında da ciddi bir heyecan gördüklerini belirten Genel müdür Aydın, “İnşallah yarın hizmete başlayacak Suruç şubemizle birlikte toplam şube sayımız 746'ya ulaşacak. İnşallah Halkbank şubemizle birlikte buradaki hizmet kalitesini yükselteceğiz. Reel sektörü finanse etmeye devam edeceğiz, başta Suruç olmak üzere Türkiye ekonomisine hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

     Hüseyin Aydın, 2012 yılına kadar Akçakale, Birecik ve Ceylanpınar ilçelerinde de yeni şubeleri hizmete sokacaklarını belirtti.

     Şanlıurfa Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kooperatif Bölge Birlik Başkanı Mehmet Varan ise, Halkbank'ın Suruç'ta şubesini açarak esnafın yanında olduğunu bir kez daha gösterdiğini belirterek, Bakan Faruk çelik başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık