Ana Sayfa Urfa Haberleri Suruç'ta Başlayan Kan Davası G.Antep'te Noktalandı

Suruç'ta Başlayan Kan Davası G.Antep'te Noktalandı

Şanlıurfa'da geçtiğimiz yıl iki aile arasında başlayan kan davası Gaziantep'te barışla sonuçlandı.

Giriş Tarihi: 12 Şubat 2012 Pazar 16:17
Suruç'ta Başlayan Kan Davası G.Antep'te Noktalandı
Şanlıurfa'nın Suruç İlçesinde geçtiğimiz yıl içerisinde araba alım satım işiyle uğraşan Kurt ve Dursun aileleri arasında araba alım-satımı sırasında husumet yaşandı. Yaşanan husumette Kurt ailesinden bir kişi yaşamını yitirirken, iki aileden çok sayıda kişi de yaralandı. Husumetle başlayan kan davası iki ailenin köylülerinin araya girmesiyle Gaziantep'te barışla noktalandı. Barışmak için bir araya gelen aile fertlerine ve yakınlarına 'barış yemeği' verildi.
Barış yemeğine, Şahinbey İlçe Kaymakamı Uğur Turan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Çavuş ile Şahinbey İlçe Emniyet Müdürü Behçet Şüküroğlu da katıldı. Kaymakam Turan ile Belediye Başkanı Tahmazoğlu, barış yemeği öncesinde katılımcılara seslendi. Konuşması sırasında ailelerin önünde saygıyla eğilen Kaymakam Turan, salondakileri el ele tutuşturarak barış tablosu çizdi. Turan, şöyle konuştu:"Biz ömrü güzel geçirmek yakışır. Haset bize yakışmaz. Bize
barışmak yakışır. Bu barışta emeği geçenleri kutluyorum."
İnsanların huzur içerisinde yaşamasını dileyen Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise," Bizi yaratan rabbimiz bütün müminler kardeştir diyor. Bazen öfkeyle sinirle bir şeyler olabilir. Sinirle ve öfkeyle yaptıklarımızı devam ettirmemek lazım. İnancımıza göre bir insanı öldürmek tüm insanları öldürmek gibidir. Bu kadar büyük günahı vardır. Allah kimseye bu acıları yaşatmasın. Bizi birbirimize bağlayan güçlü kuvvetli bağlarımız var. Allah bize birlik ve beraberlik içerisinde yaşamayı nasip etsin" dedi.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri, iki aile fertlerini yan yana getirdi. Aile bireylerini kucaklaştıran Kaymakam Turan ve Başkan Tahmazoğlu, el ele tutuşarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. Kaymakam Turan, aile büyüklerine sarılarak ve onları kucaklayarak teşekkür etti. Barış töreni, barış yemeğinin yenmesiyle son buldu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık