Ana Sayfa Urfa Haberleri Suruç'ta depremzede ailelere yardım eli

Suruç'ta depremzede ailelere yardım eli

Van’dan Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine göç eden 8 depremzede aileye Suruç Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü yardım elini uzattı.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2011 Salı 12:41
Suruç'ta depremzede ailelere yardım eli
23 Ekim tarihinde Van’da meydana gelen deprem sonrası barınma sorunu yüzünden Türkiye’nin çeşitli bölgelerine göç eden depremzedelerden 8 aile Suruç’a geldi.
Depremzede aileleri tek tek ziyaret ederek giysi ve nakdi para yardımında bulunan Suruç Kaymakamlığı ve Emniyeti depremzede ailelerin bundan sonra her türlü ihtiyaç ve sıkıntılarını giderecek çalışmalar yürüttüklerini belirtti. İlçelerine Van’dan ikamet eden depremzede ailelerin kimsesiz ve sahipsiz olmadığını ifade eden Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut, "Biz millet olarak Van’a yapılan tüm yardımlarda kardeşlik birlik beraberliğin en güzel örneğini sergiledik. Devlet olarak da elimizden geleni yaptık yapmaya da devam edeceğiz." dedi. 
Şuan Suruç’ta sekiz depremzede ailenin çeşitli evlerde barındığını belirten Kaymakam Akbulut, öğretmen evinde hali hazırda sekiz odanın boş olduğunu belirterek, "Bu boş odalara Van’dan yerleşmesi için depremzede aile talebimiz olacaktır. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kurumumuz’da her zaman depremzede ailelerin hizmetinde olacaktır.’’ sözlerini kaydetti. Depremzede ailelerin geçimini sağlaması için İş-Kur’dan iş imkanı gibi bir fırsatı da ayrıca dikkate aldıklarını dile getiren Akbulut, ailelerde bulunan çocukların aksayan eğitim ve öğretimlerini en kısa zamanda giderdiklerini ve çocukları çeşitli okullara kaydederek, eğitim ve öğretimlerine ayrıca özen gösterdiklerini sözlerine ekledi. Van’dan Suruç’a yerleşmiş dört depremzede ailenin toplum destekli projeler çerçevesinde sık sık ziyaret edilerek psikolojik destek ve moral verileceğini belirten Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Şen, birlik beraberlik ve kardeşliğimiz asıl bu zor günler için var olduğunu söyledi.

Suruç Kaymakamlığı ve Surç Emniyet Müdürlüğü'nün kendilerini ziyaret ederek tüm sıkıntılarının giderilmesi için çaba sarf ettiklerini kaydeden depremzede aileler, "Allah devletimizi bizim başımızdan eksik etmesin. Her türlü derdimizle dertlendi." diyerek mutluluklarını dile getirdi.(mynet.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Genç Gönüllüler Okul Bahçesine Ağaç Dikti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık