Ana Sayfa Güncel Suruç'ta gönüllülerden 400 aileye et ve giyisi yardımı

Suruç'ta gönüllülerden 400 aileye et ve giyisi yardımı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine Marmara ve Karadeniz bölgelerinden gelen Kimse Yok Mu Derneği gönüllüsü bir grup esnaf ve öğretmen, 400 aileye kurban ve giyisi yardımında bulundu.

Giriş Tarihi: 8 Kasım 2011 Salı 06:12
Suruç'ta gönüllülerden 400 aileye et ve giyisi yardımı
Gönüllüler, ''İnşallah daha nice bayramları Güneydoğulu kardeşlerimizle geçirerek, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz.'' dedi.

Bayram coşkusunu ve sevincini Suruçlularla paylaşmak için İstanbul'dan Suruç'a 14 kişilik bir grupla geldiklerini belirten öğretmen Ahmet Yümlü, ''Doğu ve Batı arasında birilerinin her zamanyıkmak istediği kardeşlik köprüsünün temelini sağlamlaştırmak için Güneydoğulu kardeşlerimizle gönül köprüsü kurmaya geldik.'' diye konuştu.

Güneydoğu'da bayram sevicini fakir ailelerle beraber geçirmenin ayrı bir gururu ve sevinci olduğunu belirten Kimse Yok Mu gönüllüsü öğretmen Yakup Adıyaman, ''Fakir ailelere kurban eti dağıtımı ve giyimyardımı esnasında gözlerde oluşan sevgi, heyecanve kardeşlik yumağını dünyada hiçbir mutluluğa değişmem.'' ifadesini kullandı.

Fakir ailelere kurban eti yardımı yanı sıra evde bulunan küçük çocuklara oyuncak yardımında bulunarak küçük afacanların gönüllerini ayrıca hoş ettiklerini belirten Kimse Yok Mu gönüllüsü öğretmen Süleyman Yaşar da şunları söyledi: ''Güneydoğu'da sadece evinde iki odası ve bir çulu bulunan fakir aileler, kurban eti yardımı için İstanbul, Ordu ve Trabzon'dan geldiğimizi öğrenince bizden hayır dualarını esirgemediler.(mynet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Viranşehir'de terör operasyonu: 4 ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık