Ana Sayfa Urfa Haberleri SURUÇ'TA KÖYLÜLERİN BİTMEYEN LOJMAN TEPKİSİ

SURUÇ'TA KÖYLÜLERİN BİTMEYEN LOJMAN TEPKİSİ

Suruç'a bağlı Harmanalan Köyü İlköğretim Okulu için yapımına başlanılan lojmanın tamamlanmaması köylüleri isyan ettirdi.

Giriş Tarihi: 3 Nisan 2012 Salı 10:00
SURUÇ'TA KÖYLÜLERİN BİTMEYEN LOJMAN TEPKİSİ
Suruç'a bağlı Harmanalan Köyü sakinleri, yapımına sekiz ay önce başlanılan ancak süresinde tamamlanmadığını iddia ettiler. Söz konusu öğretmen lojmanı inşaatı dolayısı ile köylüler tepki gösterdi yetkililerin konuya el atmasını istediler.

Bitmeyen lojman inşaatı ile ilgili  Urfa Haber'e açıklamada bulunan köylüler:

" Suruç Harmanalan Köyü ilköğretim okuluna lojman yapılması için 2011 Temmuz ayında ihalesi yapılmıştır. İhale 120 günlük teslim süresi karşılığında yapılmıştır. Nisan ayına girdiğimiz şu günlerde 8 ay geçmesine rağmen inşaat halen bitmemiştir. Biz Harmanalan köyü sakinleri olarak bitmeyen lojman inşaatından öğretmenlerimizin mağdur olmalarından rahatsız oluyoruz. Lojman bitmiş olsaydı öğretmenlerimiz lojmana yerleşecek köy halkımız ile aramızda sıcak yakınlaşmalar başlayacaktı. Bu inşaatların kontrolünü sorumluluğunu kimler yapıyorsa onları göreve çağırıyoruz. Bu devletin imkânlarını hiç kimse boş yere harcamasın. Lojman en kısa sürede tamamlanmadığı sürece adli işlemlere başlayacağız. Bizlere devlet görevlilerinin sahip çıkmasını istiyoruz." dediler


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık