Ana Sayfa Dünya Şuski, Dedaş’ı Mahkemeye Verdi

Şuski, Dedaş’ı Mahkemeye Verdi

Şanlıurfa Büyükşehir Beledyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, DEDAŞ yetkililerini hukuksuz enerji kesimi yaptı gerekçesi ile mahkemeye verdiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2015 Çarşamba 18:59
Şuski, Dedaş’ı Mahkemeye Verdi

Şanlıurfa Büyükşehir Beledyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

 

 Basına ve Kamuoyuna: “ Şanlıurfa merkez ve ilçelerimizde içme suyu ve arıtma tesislerine ait elektrik abonelerinin borçları düzenli olarak ödenmesine, cari borcu bulunmamasına ve devir alınan borçlarla ilgili elektriklerin kesilmemesi yönünde 4.Asliye Hukuk Mahkemesi 2014/520 esas sayılı davada ihtiyati tedbir kararı alınmış olmasına rağmen keyfi ve hukuksuz olarak bazı içme suyu tesislerimizin elektriklerini kesen şehri susuz bırakan DEDAŞ yetkililerinin cezalandırılması için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

 Ayrıca mevcut durumdan DEDAŞ İl Müdürlüğüne bilgi verilerek bu hukuksuz eylemlerinden vazgeçmeleri, haksız bir biçimde kesilen elektriğin tekrar bağlanması ve bir daha abonelerin elektriklerinin kesilmemesi için yazışmalar yapılmıştır.

Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerimizde yaşanan ve yaşanacak olası elektrik kesintilerinden kaynaklı, içme suyu aksaklıklarının sorumlusu DEDAŞ İl Müdürlüğüdür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü karanlığa gömüldü

Karaköprü karanlığa gömüldü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star