Ana Sayfa Eğitim ŞUTB’DEN, URFA’YA ÖZEL ÜNİVERSİTE TALEBİ

ŞUTB’DEN, URFA’YA ÖZEL ÜNİVERSİTE TALEBİ

Şanlıurfa Ticaret Borsası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Şanlıurfa’ya özel üniversite kurulması talebinde bulundu.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2016 Perşembe 04:08
ŞUTB’DEN,  URFA’YA ÖZEL ÜNİVERSİTE TALEBİ

Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Bereket, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Şanlıurfa’ya özel üniversite kurulması talebinde bulundu.

 

Şanlıurfa’ya Özel üniversite kurulması için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir dilekçe gönderen Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Bereket, Şanlıurfa’ya bir üniversitenin yetersiz olduğunu açıkladı.

 

Şanlıurfa’nın nufüsünün yaklaşık 2 milyon olduğunu aktaran Bereket; “ İlimizde bir tane devlet üniversitesi bulunmaktadır. Genç nüfus yoğunluğu ve öğrenci potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda ilimizde bir üniversitenin  yetersiz olduğu anlaşılacaktır. İlimizde bulunan Harran Üniversitesi’ndeki 20 bini aşan öğrenci sayısı, ilimizin ve bölgemizin genç nüfus potansiyeli, ilimizden yakın ve uzak bölgelere giden öğrenci sayısı, özel üniversiteleri tercih eden öğrenci sayısı, ilimizin sosyal, tarım, kültürel ve coğrafi potansiyeli dikkate alındığında ilimizde ikinci bir üniversitenin büyük bir ihtiyaç olduğunu düşünmekteyim. Bu nedenle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden ilimize özel bir üniversite kurulması için talepte bulunduk.” diye konuştu. 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yine öğrenci yurdu, yine yangın

Yine öğrenci yurdu, yine yangın

Kurumsal

İçerikYukarı Çık