Ana Sayfa Eğitim ŞUTSO AB BİLGİ MERKEZİ'NDEN, AB NEDİR? TOPLANTISI

ŞUTSO AB BİLGİ MERKEZİ'NDEN, AB NEDİR? TOPLANTISI

ŞUTSO, Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezi, "AB Nedir” isimli toplantıyı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2016 Salı 03:35
ŞUTSO AB BİLGİ MERKEZİ'NDEN, AB NEDİR? TOPLANTISI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO)  AB Bilgi Merkezi,  Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezi’nde (Reji Kilisesi) “AB Nedir” isimli toplantı gerçekleştirdi.  Gerçekleştirilen etkinliğe dezavantajlı bölgelerden gelen,Eyyübiye bölgesindeki lise ve Eyyübiye Gençlik Merkezi öğrencilerinden oluşan, 58 öğrenci katıldı. Öğrencilere, AB Bakanlığı AB İşleri Uzmanı Erencan Tezcan “Avrupa Birliği, Türkiye- AB ilişkileri, Avrupa Birliği’nin gençlik politikaları, Avrupa Birliği standartlarının önemi” anlatarakAB hakkında yüzeysel bilgiye sahip olan öğrencilere detaylı bilgiler verdi. Erencan Tezcan, gençlerin AB programlarından,projelerinden yararlanabileceğini vearaştırmacı olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Etkinliğin ikinci ve son bölümü soru cevap şeklinde devam etti,oldukça verimli geçen toplantı öncesinde, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından “AB Nedir?, AB Nasıl Çalışır”  adlı kitapların dağıtımı gerçekleştirildi.Etkinlik sonrası ise gençlere Eyyübiye Belediyesi tarafından ikramlarda bulunuldu.

Gerçekleştirilen programa ErasmusAdıyaman sorumlusu Abdurahman Parlar,Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi Kordinatörü Erol Yüncü katıldı. Erol Yüncü,gençlik projeleri ve Avrupa birliği hakkında istedikleri zaman gençlerin,kendilerine ulaşabilecekleriniifade ederek AB Bilgi Merkezi etkinliklerini ve AB hakkında detay bilgileri www.facebook.com/SanliurfaABBM/facebook sayfasından takip edebileceklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık