Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞUTSO BAŞKANI ERTEKİN, BAKAN YILMAZ'A BÖLGE SORUNLARINI ANLATTI

ŞUTSO BAŞKANI ERTEKİN, BAKAN YILMAZ'A BÖLGE SORUNLARINI ANLATTI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Şanlıurfa’da düzenlenen GAP İzleme ve Değerlendirme Toplantısı'na Katılan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ile bir görüşme yaparak bölge sorunlarının çözümü için önerilerde bulundu.

Giriş Tarihi: 3 Mart 2014 Pazartesi 16:27
ŞUTSO BAŞKANI ERTEKİN, BAKAN YILMAZ'A BÖLGE SORUNLARINI ANLATTI

ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin, bölge sorunları ile çözüm önerilerinin yer aldığı bir dosya hazırlayarak, kente gelen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'a teslim ettiğini söyledi. Sorunları birebir olarak da ifade ettiğini belirten Ertekin, "İlimizin en önemli sorunlarından biri olan tarımda kullanılan elektrik fiyatlarını düşürülmesine ilişkin önerimizi aktardık. Hatta bu konuya örnek teşkil etmesi amacıyla Amerika'nın yer altı sulamaları bakımından en önemli kentlerinden olan Nebraska Eyaleti'nde gerçekleştirilen uygulamalar ve fiyatlandırma politikasıyla ilgili detay bilgileri paylaştık. Sayın Bakanımız Yılmaz, bu durum hakkında seçimden sonra bir çalışma yapılacağını ifade etti. Yapılacak olan Şehir Hastanemiz ile ilgili son durumu sorduğumuzda ise hastanenin yapılması, Planlama Yüksek Kurulu'ndan geçtiğini, ancak hastanenin işletilmesi ilgili bir problem olduğunu kaydetti. Sıkıntının da yeni yönetmelikle aşılacağını, yönetmeliğin çıkmasının hemen ardından da hastanenin ihalesinin yapılacağını ifade etti. Ayrıca Balıklıgöl Projesi'nin ek ödenek ihtiyacını, bununla birlikte fıstık ağaçlarının yağışların yetersizliğinden dolayı kuruma tehlikesini, fıstık ağaçlarının yoğun olduğu bölgelere de sulama ihtiyacını, bu bölgelerin de sulama projesine dahil edilmesi gerektiğini anlattı. Milli Eğitim ile okul sayısının yetersizliğiyle ilgili sıkıntıları ve çözüm önerilerimizi bakanımıza sunduk" dedi.

Ertekin, bu sorunların aşılması ve ödeneğin tahsisinin yapılması yönünde gerekli çalışmaların yapılacağı müjdesini verdiğini de sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star