Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞUTSO’NUN BİR GİRİŞİMİ DAHA SONUÇ VERDİ

ŞUTSO’NUN BİR GİRİŞİMİ DAHA SONUÇ VERDİ

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ahmet Haluk Karabel ve ilimiz milletvekillerine, Şanlıurfa’da satılan arsalar ile ilgili gönderdiği yazı sonuç verdi.

Giriş Tarihi: 23 Eylül 2011 Cuma 00:06
ŞUTSO’NUN BİR GİRİŞİMİ DAHA SONUÇ VERDİ
Toplu Konut İdaresi, aralarında Şanlıurfa’nın da olduğu 23 ilde, toplam 2,3 milyon metrekare büyüklükte 219 arsasını, açık artırma usulü ile 16 Eylül'de, bir firmanın düzenlediği açık artırma ile sattı.  ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, TOKİ’nin, Toplu konuta ayrılan arsaların satışa çıkarılmasının üzüntü verici olduğunu belirterek, hafta içinde, TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile Şanlıurfa milletvekillerine satılan arsalar ile ilgili bir yazı gönderdi. Şanlıurfa milletvekilleri A.Kerim GÖK ve Mahmut Kaçar konuyla ilgileneceklerini ve bu durumu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ile de paylaşacaklarını bildirdi.

 

Sabah saatlerinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Başkan Ertekin, “ Yaptığımız görüşmede, İlimiz Milletvekilleri A.Kerim GÖK, Mahmut Kaçar, Faruk Çelik, TOKİ’nin toplu konut yapımı için ayrılan büyük parselli arsaların satışının durdurulduğunu, küçük ölçekli yani toplu konut yapımına uygun olmayan artık parseller ve diğer küçük ölçekli arsaların satışının yapılacağını bildirdi. Faruk Çelik ayrıca, daha önce alt gelir grubundaki vatandaşlarımız için talep edilen ve yapılması uygun görülen 2+1 odalı konutların yapımına bir an önce başlanması için gayret göstereceklerini de sözlerine ekledi” dedi.

 

ŞUTSO Başkan Ertekin gönderdiği yazısında şunları belirtmişti  “TOKİ tarafından ilimizde çok güzel çalışmalar yapılmıştır, ancak yetersizdir. Şehrin yaklaşık % 70’i gecekondularda yaşamaktadır. Alt gelir grubundaki vatandaşlarımızın 2+1 odalı evlere ihtiyaçları varken bu evleri yapmak için herhangi bir girişimde bulunmadan, toplu konuta ayrılan arsaların satışa çıkarılması bizleri üzmüştür. Daha öncede, bu talebimizin uygun görüldüğü bildirilmişti. İhtiyacımız olan konutların yapımına bir an önce başlanması için gayretlerinizi istirham ediyoruz. Alt gelir gurubundaki vatandaşlarımızın ömür boyunca sahip olamayacakları evlere kavuşturarak mutluluklarına ortak olunması yönünde çalışmalar yapılmasını arz eder, saygılar sunarım”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star