Ana Sayfa Urfa Haberleri Şutso'da Girişimcilik Semineri Verildi

Şutso'da Girişimcilik Semineri Verildi

Doğuş Üniversitesi tarafından, Şanlıurfa'daki gençlerin eğitimine ve gelişmesine katkı sağlanması amacıyla Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) "Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi" konulu seminer gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 19:55
Şutso'da Girişimcilik Semineri Verildi
Doğuş Üniversitesi tarafından, Şanlıurfa'daki gençlerin eğitimine ve gelişmesine katkı sağlanması amacıyla Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) "Girişimcilik ve Yenilik Yönetimi" konulu seminer gerçekleştirildi.
Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cenk Laçin Arıkan tarafından verilen seminere, ilgi yoğun oldu. Arıkan'ın, "Girişimcilik ve Sürdürülebilir Kalkınmanın Önemi ile bu konuda yapılması gerekenler" üzerine bilgiler aktardığı seminerde, güncel ekonomik gelişmeler ışığında geleceğe yönelik değerlendirmeler de yapıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Şanlıurfa'nın çok büyük potansiyeli olduğunu, gün geçtikçe büyüdüğünü ve geliştiğini söyledi. Başkan Ertekin, "Buna tüm samimiyetimizle inanıyoruz ki çok büyük potansiyeli olan bir şehrimiz var, bu potansiyeli kullanmak için harekete geçmemiz lazım. Şanlıurfa'dan hammadde akışı devam ediyor. Bu hammaddeyi işlememiz lazım. Burası çok büyük bir tarım bölgesi tarımsal gelirimiz yaklaşık 5 milyar TL, üretilen ürünleri işleyip de satsak bu rakamı ikiye hatta üçe katlayabiliriz, bunun yanı sıra turizm potansiyelimiz var, Göbeklitepe gibi bir değerimiz bulunuyor, bunların yanı sıra Hz.Adem ile Havva'nın yaşadığı var sayılan 'Eden Garden'in' ilimizde olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca 11 Peygamber şehrimize ayak basmış, Hz. İsa ise ilimizi kutsamış. İşte bu potansiyelleri kullanarak kentimize değer katmalıyız. Hani derler ya; iş yapmak isteyen çaresini yapmak istemeyenler ise bahanesini bulur, bizim temennimiz bahane bulmadan iş yapmak isteyenlerin çoğalmasıdır. Bizler üzerimize ne düşerse aklımızın ve gücümüzün yettiğince size yardımcı olmaya hazırız" dedi.
TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet Ekinci ise yaptığı konuşmada, "Girişimcilerimiz için kurum olarak hibe ve destek noktasında, 40 uzmanımızla tüm vatandaşlarımızın yanındayız, tüm konular için danışma çerçevesinde bize başvurabilirler" diye konuştu.
Seminere ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Başkan Yardımcısı Cem Göncü, Meclis Üyesi Mustafa Işık, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Mehmet EKİNCİ, Urfa Haber imtiyaz sahibi Ahin GÜNEŞ, ŞUKAD Derneği Başkanı Vildan Polat ile yaklaşık 70 davetli katıldı. Seminerin ardından ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Yrd. Doç. Dr. Cenk Laçin Arıkan'a teşekkür ederek, gerçekleştirdiği seminerden dolayı plaket verdi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star