Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞUTSO’da Tarım Konuşuldu

ŞUTSO’da Tarım Konuşuldu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda Şanlıurfa’da tarımsal bir çok konuda tarımın yapılması konuları masaya yatırıldı.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2013 Cumartesi 13:51
ŞUTSO’da Tarım Konuşuldu

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen toplantıda Şanlıurfa’da tarımsal ürün planlamasının sağlanması, etkin ve yönlendirici tarımsal destekleme uygulamaları ve doğal kaynakların korunarak sürdürülebilir tarımın yapılması gibi konular masaya yatırıldı.


Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdülkerim Dörtkardeş, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ile ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ’ı ziyaret ederek, Şanlıurfa'da tarım ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için atılacak adımlar noktasında bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.


Şanlıurfa’da tarım ve tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi için çeşitli fikir alışverişinde bulundu. Şanlıurfa tarımın sorunlarını masaya yatırıp, çözüm önerileri üzerinde karşılıklı fikir alışverişinde bulunan heyet, sektörünün gelişmesi konusunda yapılması gereken çalışmaların gözden geçirildiğini belirterek, bölgenin ekonomik yapısının tarım sektörüne bağlı olduğunu ayrıca tarım sektöründe gelişen teknolojiyle birlikte modern tarım uygulamalarıyla üretim ve kar marjının yükseltilebileceğine vurgu yapıldı.


Gerçekleşen toplantının ardından Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ile ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ’a, ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İ. Halil Peltek ise Yrd. Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen birer plaket takdim etti.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık