Ana Sayfa Ekonomi ŞUTSO'DAN TÜRKİYE'DEKİ YATIRIMCILARA ÇAĞRI

ŞUTSO'DAN TÜRKİYE'DEKİ YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Türkiye'nin önde gelen snayici, iş adamı ve derneklerden oluşan kuruluşları yatırım için Şanlıurfa'ya davet etti.

Giriş Tarihi: 28 Ağustos 2012 Salı 04:23
ŞUTSO'DAN TÜRKİYE'DEKİ YATIRIMCILARA ÇAĞRI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Cem Negrin, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi’ye ilimizin teşvik sistemindeki konumu, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) devam eden çalışmalar ile mevcut işgücü potansiyellerini aktardığı bir yazı göndererek, ilimizin avantajlarından yararlanarak yatırım yapmak üzere Şanlıurfa’ya davet etti.


Başkan Ertekin, gönderdiği yazıda şu bilgilere yer verdi: “Şanlıurfa, Yeni Teşvik Sistemine göre 6. Bölgede yer almakta olup, desteklenen Sektörlerin Genişliği, işgücü maliyetlerinin azaltılması ve finansman imkânlarının genişletilmesiyle yatırımlarda en avantajlı iller arasındadır.


Şanlıurfa GAP uluslararası kargo havaalanı ve diğer bölge illerine kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca  başta Suriye ve Irak olmak üzere Ortadoğu ülkelerine çok yakın bir konumda olmamız nedeniyle bu pazarlara rahatlıkla ulaşabilmesi, ayrıca Şanlıurfa’ya kadar ilerletilmiş olan otoyol sayesinde Mersin ve İskenderun limanları ile ülkenin diğer bölgelerine de kısa sürelerde varılması mümkündür. Şanlıurfa 2. Organize Sanayi Bölgesinde ciddi yatırımcılarımıza tahsis edilecek parseller mevcuttur. 3. OSB’nin ise  hazırlıkları devam etmektedir. İşçi bulma sorunumuz, iş koşullarınız iyi oldukça olmayacaktır. 640.000 gencimiz var.


Şanlıurfa’da yapacağınız yatırımlarınızın size geri dönüşü çok daha hızlı olacaktır. Avantajlardan yararlanmak ve yatırım süreçlerinizin tümünde işlerinizi kolaylaştırmak için Sizi ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız”.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz ATO Başkanı belli oldu.

ATO Başkanı belli oldu.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık