Ana Sayfa Dünya Tacizciye 'hadım' yasası onaylandı

Tacizciye 'hadım' yasası onaylandı

Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma, çocuk tacizcilerinin "kimyasal kastrasyon" yöntemiyle, hap içirilerek ya da ilaç enjekte edilerek hadım edilmesini kabul etti.

Giriş Tarihi: 6 Ekim 2011 Perşembe 04:26
Tacizciye 'hadım' yasası onaylandı
Rusya Parlamentosu'nun alt kanadı Duma, çocuk tacizcilerinin "kimyasal kastrasyon" yöntemiyle, hap içirilerek ya da ilaç enjekte edilerek hadım edilmesini kabul etti. Oturumda bulunan vekillerden 1 çekimsere karşılık 331 oyla kabul edilen yasa, Kremlin'in onayına sunuldu. Ceza, 14 yaşından küçük çocuklara yönelik işlenen cinsel suçları kapsıyor. Yasaya göre hapse çarptırılan suçluların özürleri, ancak ceza sürelerinin yüzde 80'i dolduktan sonra değerlendirmeye alınacak. Ayrıca aynı suçla hâkim karşısına çıkan sanık, ömür boyu hapse mahkûm edilebilecek. 

TEKLİF MEDVEDEV'DEN

Yasa teklifini sunan Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, çocuk tacizcilerinin en ağır ceza ile cezalandırılmasını istiyor ve liberal yaklaşımın kabul edilmesinin mümkün olmadığını savunuyor. Kimyasal hadım Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya, Danimarka, İsrail, Norveç, İsveç, Polonya ile ABD'nin bazı eyaletlerinde uygulanıyor.

sabah
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü karanlığa gömüldü

Karaköprü karanlığa gömüldü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star