Ana Sayfa Dünya Taksi Duraklarına Standart Geliyor

Taksi Duraklarına Standart Geliyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi taksi duraklarına standartlar getirerek kent merkezine estetik bir görünüm kazandırıyor.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2015 Pazar 09:56
Taksi Duraklarına Standart Geliyor

Şanlıurfa'da taksi durakları ve ticari taksilerle ilgili kararlar alan Büyükşehir Belediyesi, revizyon çalışmaları başlatarak taksi duraklarının iyileştirilmesi, taksimetre fiyatları ve ticari araçlara yaş sınırlaması da getirdi.

Taksi duraklarına yaptığı ziyaretler esnasında durak esnafının taleplerini değerlendirenŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Güvenç, bu talepler doğrultusunda revizyon çalışmalarını hızlandırdı.

Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında taksi durakları ve ticari taksilerle ilgili kararlar alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, revizyon çalışmaları başlatarak taksi duraklarının iyileştirilmesi taksimetre fiyatları ve ticari araçlara yaş sınırlaması getirdi.

Bu düzenlemelerin akabinde taksi duraklarına revizyon çalışmaları kapsamında duraklara estetik görünüm kazandıran Büyükşehir Belediyesi, ilk olarak 11 Nisan Şehir Parkında yer alan taksi durağını revize etti.

Kent merkezinde hizmet veren ticari taksilerde ve duraklarda yapılan revize çalışmaları taksici esnafından olumlu tepki aldı. Taksi duraklarının ve ticari taksilere getirilen standartlardan dolayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'e teşekkür eden Taksi Şoförü Cuma Karataş, "Yapılan bu durak örnek teşkil ediyor. Şanlıurfa'da taksilerde ve duraklarda yapılan çalışmayla araç yaş sınırı getirildi ve taksimetrelerde standart fiyatlandırma yapıldı. Hem bizim hem de yolcularımız için çok iyi oldu. Eski duraklarda oturacak yerimiz bile yoktu sıcakta ve yağmurda mağdur oluyorduk. Teşekkür ediyorum" dedi. Öte yandan ilerleyen günlerde kent merkezinde hizmet veren bütün taksi duraklarında Büyükşehir Belediyesi tarafından revize çalışmalarının yapılması planlanıyor. 

 

 

(Kaynak: Gazeteipekyol)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Urfa emniyetinden HDP operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık