Ana Sayfa Urfa Haberleri Takvim Gazetesinin İmamı Konuştu!

Takvim Gazetesinin İmamı Konuştu!

Takvim Gazetesinin İmamı Konuştu! Bazı basın yayın kuruluşların yer alan haberlerde "PKK'nin imamı, cuma namazlarını organize eden kişi" olarak tanıtılan Ubeydullah Özmen, imam olmadığını ve hiçbir cuma namazı kıldırıp, hutbe okumadığını belirtti.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2011 Perşembe 20:26
Takvim Gazetesinin İmamı Konuştu!
Takvim Gazetesinin İmamı Konuştu! 
Bazı basın yayın kuruluşların yer alan haberlerde "PKK'nin imamı, cuma namazlarını organize eden kişi" olarak tanıtılan Ubeydullah Özmen, imam olmadığını ve hiçbir cuma namazı kıldırıp, hutbe okumadığını belirtti.

ANKARA - Bazı basın yayın kuruluşların yer alan haberlerde "PKK'nin imamı, cuma namazlarını organize eden kişi" olarak tanıtılan Ubeydullah Özmen, imam olmadığını ve hiçbir cuma namazı kıldırıp, hutbe okumadığını belirterek, çıkan haberlerin ve yayınlanan fotoğrafların da düzmece olduğunu söyledi. Konuyu yargıya taşıyan Özmen, "Fetullah Gülen cemaatini eleştirdiğim için hedef alındım" dedi.

Basında iki gün önce "İmam bayıldı" başlığı ile verilen ve BDP, PKK ile ilişkilendirilerek, sivil cuma namazlarını organize ettiği öne sürülen Ubeydullah Özmen, haberleri ve hakkındaki iddiaları yalanladı. Çıkan haberler hakkında dava açmaya hazırlanan Özmen, fotoğrafların fotomontaj olduğunu, fotolardaki kadını da tanımadığını kaydetti.

'Bodrum'a 5-6 yıldır hiç gitmedim'

"Bu kadını ya da kadınları hiç tanımıyorum. Bodruma 5-6 yıldır hiç gitmedim" diyen Özmen, şunları belirtti: "5-6 yıl önce gittiğimde sadece bir kaç saat kaldım orada ve denize hiç girmedim. Ben Ortadoğu dilleri uzmanıyım ve tercümanlık yapıyorum. O yüzden araştırmalarım var, Osmanlı arşivlerinin tercümesini yapıyorum. Bu sebeple zaman zaman şehir dışına çıkıyorum ve otellerde kalıyorum. En son bir kaç ay önce Antalya'ya gittim. Orada İbrahim Kuto isimli bir şahısta Osmanlı arşivleri var, onları incelemeye gittim."

'İspatlasınlar suçu üzerime almaya hazırım'

"Yine Muğla'ya Suriye kökenli müvekkillerimin Osmanlı arşivlerindeki gayri menkullerini araştırmak için gittim. Oralarda otellerde kaldım. Fakat bu kadını tanımıyorum" ifadelerini kullanan Özmen, "Nasıl montajlamışlar bilmiyorum. Bodrum'da kaldığım söyleniyor, bunu ispatlasınlar, hangi otelde kaldığım hangi araçla gittiğimi, o kadının kim olduğunu ispatlasınlar ben bütün suçları üzerime almaya hazırım. Büyük bir komplonun parçası haline getirilmek isteniyorum."

'Cemaat büyük bir ahlaksızlık yapıyor'

Dindarlığının mendrese mezunu olmasından geldiğinden belirten Özmen, ama resmi olarak imam olmadığını, zaten böyle bir faaliyetinin de bulunmadığını söyledi. "İmam değilim, hiç bir zaman cuma namazı kıldırmadım, hiç hutbe okutmadım. Bunların hepsi yalan" diyen Özmen, BDP ve herhangi bir siyasi organizasyon ile de alakası olmadığını söyledi. Çok büyük bir ahlaksızlık ve komplo ile karşı karşıya olduğunu ifade eden Özmen, "Zina günah ve suçtur. Ama onun kadar iftira atmak daha büyük günah ve suçtur. Beni suç işlemekle itham edenler daha büyük günah ve suç işliyorlar. Güya benim üzerimden Kürt hareketini karalamaya çalışıyorlar. Belki sadece bana zarar verebilirler, ama bu harekete asla zarar veremeyecekler" dedi. Özmen hedef haline getirilmesini de, "Fetullah Gülen ve cemaatini eleştirmesine" bağlıyor. Ailesinin çıkan yalan haberlere asla inanmadığını ve kendisine destek verdiğini kaydeden Özmen, mağdur olduğunu belirterek, "Böyle bir komplonun benimle anılmasından üzgünüm. Kürt halkından ve dindarlarından sadece havuza girdiğim için özür diliyorum" dedi.

'İşin içinde istihbarat var'

Özmen, haberi yayınlayan Takvim Gazetesi muhabiriyle görüştüğünü ve tepki gösterdiğinin altını çizerek, "Muhabir 'bu bizim işimiz değil, bize paket olarak hazır geldi biz de yayınladık' dedi. Ayrıca, dava açacağımı söyleyince de, 'bizi fazla zorlama istihbaratla karşı karşıya kalırsın' ifadelerini kullandı" iddiasında bulundu.

Dava açıp, istifa etti

Özmen, hakkında yalan haberler yazan Takvim, Zaman ve Akit gazeteleri ile Samanyolu TV gibi basın organları hakkında da bugün suç duyurusunda bulunarak dava açacağını söyledi. Ayrıca, davalar sonuçlanıncaya kadar da ADA-DER'deki görevlerinden istifa etti.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star