Ana Sayfa Güncel TANAL, CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN AÇILAN DAVALARI SORDU

TANAL, CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN AÇILAN DAVALARI SORDU

Tanal, Cumhurbaşkanı’na Hakaretten Açılan Davaları Sordu Adalet Bakanlığı Takdr Hakkını Kullandı!!

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2016 Çarşamba 12:44
TANAL, CUMHURBAŞKANI’NA HAKARETTEN AÇILAN DAVALARI SORDU

 İstanbul Milletvekili Avukat Mahmut TANAL, Bilgi Edinme Kanunu gereğince adalet Bakanlığı’na TCK Madde 299 ile ilgili bir dilekçe yazarak 5 soru sordu.

               Tanal, bakanlıktan: Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildiği tarihten itibaren Türk Ceza Kanunu Madde 299 gereğince Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesi ile kaç dava açıldığını ve yıllara göre açılan dava sayısını sordu.

               Ayrıca TANAL, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçildiği tarihten itibaren TCK 299 gereğince Cumhurbaşkanı’na hakaret gerekçesi ile açılan davaların kaç tanesine Bakanlığın izin verdiğini ve yıllara göre sayısının belirtilmesini de istedi.

               TANAL, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildiği tarihten itibaren TCK madde 299 gereğince açılan davalardan kaç tanesinin mahkûmiyetle sonuçlandığının bilinmesi gerekliliğini de vurgulayarak yanıtlanması talebinde bulundu.

               Avukat Mahmut TANAL, Türk Ceza Kanunu madde 299 gereğince açılan ve devam eden davaların da bilgi açısından önem arz ettiğini belirtti.

               Tanal’ın Adalet Bakanlığına Bilgi edinme Kanunu gereğince yazdığı dilekçede sorduğu sorular Adalet Bakanlığı tarafından takdir Hakkı kullanıldığı gerekçesi ile yanıtsız bırakıldı.

               Adalet Bakanlığı’ndan Tanal’ın Bilgi Edinme Kanunu Gerekince yazdığı dilekçeye gelen cevap:“Başvurunuzda istenen hususlar ayrı ve özel çalışma gerektirmesi bu kapsamdaki bilgilere cevap verilmesinin kanun ile kurumların takdirine bırakılması sebebi ile takdir hakkı kullanılarak bilgi edinme kanunu kapsamında cevap verilememiştir.” 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star