Ana Sayfa Siyaset Tanal, Mecliste Urfa'nın Sorunlarını Tek Tek Saydı

Tanal, Mecliste Urfa'nın Sorunlarını Tek Tek Saydı

Urfalı CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gündeme ilişkin söz aldı. Tanal, Urfa’nın sorunlarını tek tek sayarak partilerine seçimlerde destek verilmesini istedi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2016 Salı 23:12
Tanal, Mecliste Urfa'nın Sorunlarını Tek Tek Saydı

Şanlıurfa’nın sorunlarının saymakla bitmeyeceğini belirten Urfalı Vekil Mahmut Tanal, “Sağlığa erişim hakkı, yetersiz doktor, hemşire, hastanelerdeki yatakların yetersizliği, Suriyelilerin ruhsat alamadan işyeri açması nedeniyle Şanlıurfa’da bulunan vatandaşlarımızın vergi ruhsatı aldıkları için haksız rekabete uğraması nedeniyle işyerlerini kapatma sorunu, uyuşturucu ile mücadele sorunu, fuhuş, otopark, içilen içme sularının kirliliği, belediye otobüs duraklarında vatandaşlarımızın yaşlı, engelli ve hastaların oturabilecekleri bankların bulunmaması. Büyükşehir olması nedeniyle gerek İzmir, gerek İstanbul gerek Ankara’ya bağlı olan geçmişte köy olup şu anda mahalleye dönüşen tüm köylerin yolları yapıldığı halde Şanlıurfa’nın köyden mahalleye dönüşen hiçbir mahallenin yolu yapılmış değil. Bu mahallerin hiçbirinde çöp bidonları da yoktur. Şanlıurfa ve merkezlerden ilçelere çalışan belediye otobüsü yok. Mesela bugün İzmir’de, Ankara’da, İstanbul’da çalışıyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi neden çalışılmıyor? Neden bundan mahrum ediliyor?”dedi.

‘YENİ CEZAEVİNE GİDİCEK BİR ULAŞIM ARACI YOK’

Turizm ve tanıtım ile ilgili yeteri kadar tanıtım yapılmadığını belirten ileri süren Tanal, şöyle konuştu:”Şanlıurfa turizme tanıtım açısından tanıtım yapılamamaktadır. Şanlıurfa’nın uçak biletlerini Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep ile karşılaştırdığımızda daha yüksektir. Bu saydığım diğer illerin uçak bilet fiyatları daha düşüktür. Yeni cezaevi yapıldı. Cezaevi Hilvan ilçesine yakın bir yere yapıldı. Vatandaşın cezaevine gidip gelebileceği belediye otobüsleri yok. Bu vatandaş cezaevine nasıl gidecek? Nasıl ziyaretlerini gerçekleştirecek? Şanlıurfa kalesi restorasyon anlamında gerçekten turizmin çekim merkezi. Restorasyon çalışmalarına güya geçmişte karar verilmiş halen başlamış değil. Şanlıurfa’daki tüm kurumlarda aşiretler egemen. Yani gariban vatandaş kimsesi olmayanın Şanlıurfa’daki kurumlara girme şansı gerçekten yetersiz. Eğer aşiretlerden birisini tanımazsanız, sırtınızı aşiretlere dayamazsanız aç perişan kalırsınız. Şanlıurfa’nın güya valisi var. Belediye Başkanı var. 9 tane milletvekili var. Bu saydığım sorunların hiçbirisi bugüne kadar çözülmedi. Ben çözüleceğini de zannetmiyorum.

‘HİLVAN’IN HALA İÇME SUYU YOK’

9 tane Şanlıurfa milletvekilinin şu kürsüde bangır bangır bu Urfalıların suyu ne zaman halledilecek? Hastanesi ne zaman halledilecek? Yolları ne zaman yapılacak? Baraja 8 kilometre mesafedeki Hilvan’ın halen içme suyu yok. Onun için Şanlıurfalılar bilsinler ki bundan sonra desteklerinizi AKP’den çekin. CHP’ye destek verin. Sizi onurla, namusla temsil edeceğiz. Sizin tüm sorunlarınızı çözeceğiz. Sorunlarınızı çözmezsek Şanlıurfa’da milletvekili adayı hiçbir arkadaşımız olmayacak. Gelin bize bu hakkı teslim edin.”

YORUMLAR
  • yorum2016-10-06 16:06:48urfalı vatansever

    ş urfaya gelmişsin sorun çözmek amacıyla değil sorun çıkarmak amacıyla doğru konuşmuyosun samimi değilsin seni gönderen mühendise söyle bize yıkım ekibi lazım değil 15 yıldır ak parti burda sıkıntı yok sen birgün gelmişsin yıkım şefi olarak çöp kutuları temizlik yok bunlar doğru değil iftira bizim vatandaş olarak hassasiyetimiz var urfa temiz hizmet ediyor belediyeler başarılı lütfen urfada adımlarınızı hesaplı atın herkez ağzından çıkanı iyi hesap etsin
    yoksa allah muhafaza huzurumuz kaçar

  • yorum2016-10-05 16:57:10Urfalı

    Gerçekten Tebrik ederim .

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Bakan Çelik: Ben böyle tarım bakanlığı yapmam

Kurumsal

İçerikYukarı Çık