Ana Sayfa Urfa Haberleri TANAL, TELEVİZYON KANALLARININ UYDU ORTAMINDAN ÇIKARILMA SEBEBİNİ SORDU!

TANAL, TELEVİZYON KANALLARININ UYDU ORTAMINDAN ÇIKARILMA SEBEBİNİ SORDU!

CHP’li vekil TANAL, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na Bazı televizyon kanallarının uydu ortamından çıkarılmasının gerekçesi nedir? İstediğimiz kanalı yayından çıkarabilir miyiz? Şeklinde soru yöneltti.

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2016 Perşembe 11:34
TANAL, TELEVİZYON KANALLARININ UYDU ORTAMINDAN ÇIKARILMA SEBEBİNİ SORDU!

CHP’li TANAL, “Televizyon Kanallarının uydu ortamından çıkarılması Anayasa’nın ihlal edildiği anlamını çıkarmamıza neden olmaktadır, Basın Hürriyeti kişiler değerler üzerinden şekillendirilmemelidir.” Diyerek konuya olan tepkisini gösterdi.

İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL, Basın Hürriyetinin olmadığı toplumlarda kör, sağır, dilsiz nesiller yetişir. Toplumdan uzaklaşan duyarlılığını yitiren insanlar, İnsan odaklı dünya merkezli olamazlar dedi.

İstanbul Milletvekili TANAL, Yayın kuruluşlarının haber yapma, yayın yapma hakkının kısıtlanmaması gerektiğini de ayrıca dile getirirken Ankara’da yaşanan patlama ardından RTÜK tarafından getirilen Yayın yasağına ilişkin dün akşam saatlerinde şahsi sosyal paylaşım sayfası Twitter’dan yaptığı “Ambulans ve polisten daha hızlı gelen tek şeyin yayın yasağı olduğu bir ülkede insanlık, özgürlük ve yaşam hakkı yavaşlamaktadır.” Açıklaması ile de bunu daha açık bir şekilde ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star