Ana Sayfa Urfa Haberleri TANKLI TATBİKAT SONA ERDİ

TANKLI TATBİKAT SONA ERDİ

ŞANLIURFA'da, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan askeri TIR'lara yüklenerek, Suriye sınırındaki Suruç'un Mürşitpınar Sınır Kapısı'na götürülen tanklar, yapılan tatbikat ardından, askeri bölgeye çekilerek park edildi.

Giriş Tarihi: 8 Eylül 2012 Cumartesi 12:58
TANKLI TATBİKAT SONA ERDİ

ŞANLIURFA'da, 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan askeri TIR'Larayüklenerek, Suriye sınırındaki Suruç'un Mürşitpınar Sınır Kapısı'na götürülen tanklar, yapılan tatbikat ardından, askeri bölgeye çekilerek park edildi. Çok sayıda tankın yan yana dizilmesi ve namlularınınSuriye'ye yönelik dönük olması dikkat çekti.

Şanlıurfa'da 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndan geçen hafta içerisinde sınıra sıfır noktadaki Mürşütpınar Bölgesi'nde konuşlandırılan ve çoğunluğunun tankların oluşturduğu askeri araçlar, 3 günlük tatbikat ardından askeri bir alana çekilerek park edildi. Suriye'nin Halep kentine bağlı Aynelarap bölgesinden de görülebilen tatbikatta katılan askeri araçlar, burada boş bir arazide tankların, hız ve manevra kabiliyeti test edildi. Ayrıca zırhlı araçlarla taarruz savunması da yapılan tatbikatta yüksek başarı sergileyen zırhlı birliklerin, komutanlarından tam not aldıkları belirtildi.

Suriye sınırında sona eren tatbikat ardından, zırhlı araçlar Mürşitpınar'da bulunan askeri bölgeye konuşlandırıldı. Çok sayıda tank ve askeri aracın park edildiği bölgede, sivil ve araç trafiği ise kontrollü sağlanıyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık