Ana Sayfa Urfa Haberleri Tanrıkulu: Türkiye'nin Barışa İhtiyacı Var

Tanrıkulu: Türkiye'nin Barışa İhtiyacı Var

Şanlıurfa'nın, düşman işgalinden kurtuluşunun 93'ncü yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinliklere beraberindeki bazı milletvekilleri ile katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Türkiye'nin her anlamda barışa ihtiyacı var" dedi

Giriş Tarihi: 11 Nisan 2013 Perşembe 05:06
Tanrıkulu: Türkiye'nin Barışa İhtiyacı Var

Şanlıurfa'nın kurtuluş mücadelesinin anlatıldığı programda konuşan Belediye Başkan Vekili Yücetepe, "Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra bölgemiz ilk önce İngilizler sonra Fransızlar tarafından işgal edilmiştir. Tarih boyunca hür yaşamış ve hoşgörü anlayışıyla farklı kültürel kimliğini kendi zenginliği kabul etmiş Urfalılar, bu işgale karşı direnmişlerdir. 93 yıl önce, milletimize yakışır bir davranış sergileyerek, Türk Ulusu'nun haksızlığa başkaldırışını, hal ve şartlar ne olursa olsun, hür yaşamından bir an dahi vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya haykırmıştır" dedi.

TÜRKİYE'NİN BARIŞA İHTİYACI VAR

Programın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Türkiye'nin her anlamda barışa ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşuna vurgu yapan Tanrıkulu, "Biz bütün Türkiye'de 93 yıl önce olduğu gibi yeniden barış ve kardeşlikle inşa edilmesinden dayanışma, barış ve huzur ortamının bütün egemen olmasını diliyoruz. Türkiye'nin barışa ihtiyacı var. Bu barışın her ortamda olması lazım" diye konuştu.

Tanrıkulu, akşam saatlerinde Diyarbakır'a gideceğini ve olayların yaşandığı Dicle Üniversitesi'ni ziyaret edeceğini ifade ederken, barış ortamına zarar verecek davranışlardan kaçınılması gerektiğini sözlerine ekledi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık