Ana Sayfa Dünya Tanzanya Eski Cumhurbaşkanı Şanlıurfa'da

Tanzanya Eski Cumhurbaşkanı Şanlıurfa'da

Tanzanya Eski Cumhurbaşkanı Ali Hassan MWİNYİ ve eşi Sıttı MWİNYİ beraberindeki heyetle birlikte Şanlıurfa’ya geldi.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2011 Cumartesi 17:11
Tanzanya Eski Cumhurbaşkanı Şanlıurfa'da
Şanlıurfa’da bir dizi gezi ve incelemede bulunacak olan konuk heyete Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde Şanlıurfa’yı tanıtan İngilizce bir sine vizyon gösterisi sundu.

 

Sinevizyon gösterisinin ardından Vali Okutan, konuk heyete Şanlıurfa’ya özgü yöresel kilim hediye etti. Urfayı tanıtan Turizm setinin de hediye edildiği konuk heyet daha sonra tarihi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü gezdi.

 

Şanlıurfa’ya ziyaretiyle ilgili açıklamada bulunan MWİNYİ, Şanlıurfa’dan çok etkilendiğini burada olmaktan mutlu olduğunu belirterek “Burada yaşayan tüm Urfalılar çok şanslılar böyle bir coğrafyada yaşıyor olmak büyük bir şans. Bizleri burada ağırlayan Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’a ve tüm Şanlıurfalılara müteşekkirim. Biz Şanlıurfa’yı kitaplardan okumuştuk gelip görmek ve burada bulunmak çok daha önemliydi” dedi.

 

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ise Tanzanya heyetini Şanlıurfa’da ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türkiye aslında yeni bir dönemi yaşıyor. Kendini tanıma ve sahip olduğu değerleri evrensel çerçevede buluşturmak amacında. Bazı illerimiz bu çerçevede ön planda ama Şanlıurfa’nın daha önemli bir rol oynadığını düşünüyorum. Urfa sahip olduğu konum itibariyle Türkiye’ye hem güç veriyor hem önemli bir noktada bulunuyor. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanının ve delegasyonun Urfa’yı ziyaret etmesi çok önemlidir” dedi.

 

Heyet Vali Nuri Okutan’la hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Şanlıurfa’nın tarihi ve turistik bölgelerinde ziyaretlerde bulunacak.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü karanlığa gömüldü

Karaköprü karanlığa gömüldü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star