Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYORUZ

TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYORUZ

Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "çalışmalarımız kapsamında Şanlıurfa tarihini gün yüzüne çıkarıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2016 Cumartesi 08:39
TARİHİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARIYORUZ

"Göbeklitepe’de Taş İşçiliği Projesi"nin tanıtım toplantısına katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "çalışmalarımız kapsamında Şanlıurfa tarihini gün yüzüne çıkarıyoruz" dedi.

 

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Şanlıurfa Valiliği’nin ev sahipliğinde gercekleştirilen ‘Göbeklitepe’de Taş İşçiliği Projesi’nin tanıtım toplantısına Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Sadreddin Karahocagil, sivil toplum örgütü temsilcileri ile turizm sektörü temsilcileri katıldı.

 

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi olarak kültür varlıklarımızı, inanç merkezlerimizi, tarihi varlıklarımızı ayağa kaldırmanın uğraşı içersinde olduklarını ve bunu bütün il genelinde gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

Tarihi evlerin ve hanların restorasyonlarını devam ettireceklerini kaydeden Başkan Nihat Çiftçi, "Mevlevihane Projemizin ihale aşamasındayız. Bu proje ile birlikte Şanlıurfa'da Mevlevi kültürünü geliştirmeyi planlıyoruz. Mağara turizmini ortaya çıkarabilmek amacı ile Kızılkoyun Projesinde çalışmalarımız devam etmekte ve bu kapsamda 55 mağaramız turizme kazandırılacak. Kale Eteği projemizde 53 mağaramız gün ışığına çıkarılıyor. Bu projeler 2016 yılında bitirmeyi hedefliyoruz. İnanç merkezleri anlamında da Halil İbrahim Peygamber makamını Eyyüp Peygamber Makamına bağlayan güzergah noktasında cephe iyileştirme ve sağlıklaştırma çalışmalarımız için de ihale gününü aldık" dedi.

 

Başkan Çiftçi, Şanlıurfa genelinde tarihi gün yüzüne çıkaracak çalışmaları tamamlayarak turizmde Şanlıurfa'nın hakettiği yere geleceğini söyledi. 

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık