Ana Sayfa Urfa Haberleri Tarihi Kentler Birliği "Ortak Akıl"Da Buluşuyor

Tarihi Kentler Birliği "Ortak Akıl"Da Buluşuyor

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin de üyesi olduğu Tarihi Kentler Birliği (TKB) 2013 yılının son eğitim seminerini Şanlıurfa'da "Ortak Akılda Buluşmaya Çağrı" başlığıyla yapacak.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2013 Pazar 16:09
Tarihi Kentler Birliği

TKB Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz'a gönderdiği davet yazısında, seminerin "Ortak Akılda Buluşmaya Çağrı: 2014-2015'in Gündemini Birlikte Belirleyelim" başlığını taşıdığını ifade etti.

Seminerin Şanlıurfa Belediyesi'nin evsahipliğinde gerçekleşeceğini kaydeden TKB Başkanı Asım Güzelbey, "Tarihi Kentler Birligˆi Seminerler dizisi, birlik üyelerini, kentleriyle ilgili üstlendikleri sorumluluklar ve gerçekles¸tirdikleri uygulamalar konusunda donanımlı kılmayı amaçlayan ve belediyelerin bu alanda çalıs¸an teknik kadrolarını hedef alan bir egˆitim etkinligˆidir" dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Adana'da tarihi dokunun korunması konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını ve bunların TKB tarafından ilgiyle takip edildiğini belirtti.

TKB bahar toplantısının mayıs ayında Adana'da yapıldığını hatırlatan Zihni Aldırmaz, "Adana tarihi yapılar açısından çok önemli bir kent. Biz de tarihi dokunun ortaya çıkarılması ve korunmasıyla ilgili dikkat çeken çalışmalar yapıyoruz. Ali Münif Yeğenağa Sokak Sağlıklaştırması projesi bunlardan biridir. Ayrıca tarihi konutların restorasyonu, yeni kent müzeleri konusunda da önemli girişimlerimiz var. Bu açıdan TKB toplantılarına ve seminerlerine önem veriyoruz" şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık