Ana Sayfa Urfa Haberleri "TARİHİN SIFIR NOKTASI"NA GÖKYÜZÜNDE TANITIM

"TARİHİN SIFIR NOKTASI"NA GÖKYÜZÜNDE TANITIM

Tarihin sıfır noktası olarak nitelendirilen "Göbeklitepe" THY'nin "Skylife" dergisinin bu ayki sayısında kapak konusu oldu

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2012 Çarşamba 06:54
Şubat ayında Skylife'ın yanı sıra Anadolujet magazin dergisinde de Şanlıurfa ve Harran ilçesindeki tarihi mekanlara genişçe yer veren THY, bu ay da ''Medeniyetin anlatılmamış tarihi'' başlığıyla Göbeklitepe'yi kapağına taşıdı.

12 bin 500 yıllık tarihiyle dünyanın en eski tapınak merkezi olarak kabul edilen ve ''tarihin sıfır noktası'' şeklinde nitelendirilen Göbeklitepe'nin tanıtımına, kapak fotoğrafının yanı sıra 11 sayfalık yer ayrılan dergide, ayrıca kentteki tarihi yerler ve Şanlıurfa mutfağıyla ilgili de bilgi verildi.


Dünyada ve Türkiye'de yaklaşık 200 noktaya sefer düzenleyen THY'nin ay boyunca tüm uçaklarında dağıtılan Skylife dergisi aracılığıyla, turizm sezonunun hareketlendiği bu ayda onbinlerce kişi, Göbeklitepe ve Şanlıurfa'yı tanıma imkanına kavuşabilecek.


Uçuş saatleriyle ilgili şikayetler nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in daveti üzerine aralık ayında Şanlıurfa'ya gelen THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, bu alanda yapılacak iyileştirmelerin yanı sıra yayın organlarında da Şanlıurfa'nın tanıtımına katkı sunacaklarını ifade etmişti.


Bu çerçevede sefer sayılarını artırıp, uçuş saatleriyle ilgili düzenlemeye giden THY, şubat ayında da Skylife ve Anadolujet Magazin dergilerinde de Şanlıurfa ve Harran ilçesindeki tarihi mekanların tanıtımına yer vermişti. (AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık