Ana Sayfa Urfa Haberleri TARIMSAL DANIŞMANLAR KORUKEZEN KÖYÜNDE

TARIMSAL DANIŞMANLAR KORUKEZEN KÖYÜNDE

Şanlıurfa Ziraat Odası’ndan 8 Ziraat Mühendisi, GAP TEYAP İl Koordinatörlüğü ve il ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri ile birlikte Korukezen Köyüne ziyarette bulunularak, fıstık yetiştiriciliği konusunda çiftçilere eğitim verildi.

Giriş Tarihi: 15 Aralık 2014 Pazartesi 06:54
TARIMSAL DANIŞMANLAR KORUKEZEN KÖYÜNDE

Şanlıurfa Ziraat Odası çiftçilere yönelik eğitim faaliyetleri içeren saha çalışmalarına devam ediyor. Ziraat Odası,  GAP TEYAP İl Koordinatörlüğü ve İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü yetkililerinin katılımı ile Merkez İlçe Karaköprü’ye bağlı Korukezen Köyünde çiftçilere Fıstık yetiştiriciliği konusunda eğitim verildi.

Şanlıurfa Ziraat Odası Bünyesinde görevli 8 Ziraat Mühendisi Tarımsal Danışmanlar tarafından verilen eğitimler Fıstık yetiştiriciliğinin aşamaları anlatıldı. Buna göre Fıstıkta gübreleme, budama, sulama ve çeşit seçimi konuları hakkında detaylı bilgi verildi.

Korukezen Köy odasında gerçekleşen eğitim, Şanlıurfa Ziraat Odası’ndan Ziraat Mühendisleri; Gülbin Öncel, Galip Gazanfer, Abdurrahman Kaya, Oya Kılıç, Esma Akyüz, Ali Kılıç, Gülistan Öztürk ve Celal Kahramanoğlu tarafından verildi.

Eğitim çalışmalarını destekleyen GAP TEYAP İl Koordinatörü Ahmet Coşandal, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Yetkilisi Siat Güneş ve Haliliye İlçe Gıda, Tarım Müdürlüğünden Nilüfer Sertkaya çalışmaları takip etti. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık