Ana Sayfa Siyaset TAŞERON FİRMADA ÇALIŞAN PERSONEL NE OLACAK?

TAŞERON FİRMADA ÇALIŞAN PERSONEL NE OLACAK?

İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL; Van İlinden gelen şikâyetler neticesinde Sağlık Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’na yazılı soru önergesi verdi.

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2016 Salı 03:19
TAŞERON FİRMADA ÇALIŞAN PERSONEL NE OLACAK?

Vatandaşların, “31.12.2015 tarihinde taşeron firmanın ihale süresi bitti ve bizi işten çıkardılar. Kadro beklerken işimizden olduk. Evimizde yas var çoluk çocuk perişan halde!” şeklindeki şikâyetlerine kulak veren Avukat TANAL Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’na yazılı soru önergesi verdi.

CHP’li Milletvekili Av. Mahmut TANAL’ın Müezzinoğlu’na sorduğu sorular şu şekilde;

 

1)      Van ilindeki hastaneler bünyesinde taşeron firmalara bağlı sağlık personeli çalışmakta mıdır? Çalışmakta ise hangi hastanelerde kaç sağlık personeli çalışmaktadır?

2)      Van ilinde sağlık personeli çalıştıran taşeron firmaların ihaleleri ne kadar sürede tekrarlanmaktadır? İhale süresi dolan sağlık personellerinin akıbeti ne olmaktadır?

3)      Van ilinde taşeron firmalara bağlı sağlık personellerinin 31.12.2015 tarihi itibarıyla ihale süreleri dolduğu için işlerine son verildiği iddiaları doğru mudur?

4)      Van ilindeki hastanelerde çalışan sağlık personellerine Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun “Hiçbir taşeron personelini mağdur etmeyeceğiz asıl işlerde çalışanları kadroya alıp yardımcı işlere ise iş güvenliği sağlayacağız.” sözünün tutulmaması dürüstlük ilkesi ile çelişmemekte midir?

5)      Taşeron sağlık personellerine kadro verilecek midir? Verilecekse ne zaman verilecektir? Verilecek kadro sayısı kaç olacaktır? Kadro verilmeyecekse mağdur edilen sağlık personelleri için çalışma olanağı sağlanacak mıdır? Sağlanacaksa ne zaman sağlanacaktır?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfaspor zorlu Sivasspor deplasmanına çıkıyor

Şanlıurfaspor zorlu Sivasspor deplasmanına çıkıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık